راه اندازی دوره مجازی آمادگی کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن و حدیث

به گزارش روابط عمومی موسسه قرآن و نهج البلاغه کشور، حجت ‏الاسلام والمسلمین محمد رضازاده جویباری امروز ۷ اسفند در جمع خبرنگاران گفت: موسسه قرآن و نهج‌البلاغه به شکل ملی فعالیت می‎کند و دارای ۳۰۰ نمایندگی و شعبه در سراسر کشور است که عمده فعالیت خود را در زمینه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه سامان داده است.

وی افزود: این فعالیت‎ها در دفتر مرکزی به شکل غیر حضوری انجام می‎شود؛ یکی از برنامه‎های این مرکز، برگزاری کلاس‎های آمادگی رشته علوم قرآن و حدیث برای دانشجویان به ویژه حافظان قرآن کریم است.

مدیرعامل موسسه قرآن و نهج‌البلاغه بیان کرد: دو دهه قبل مجلس شورای اسلامی مصوبه‎ای را برای حافظان قرآن کریم تصویب کرد که بتوانند لیسانس علوم قرآن و حدیث را بدون کنکور اخذ کنند.

وی گفت: در این زمینه موسسه ۱۳ جزوه برای استفاده دانشجویان تهیه کرده که منابع درسی محسوب می شود که با خواندن آن در آزمون ورودی ارشد می توانند شرکت کنند؛ در چند سال اخیر حافظان بسیاری در این دوره حضور پیدا کرده و موفق به قبولی کنکور شده‎اند.

وی اظهار کرد: افرادی که در این دوره شرکت کرده‌اند تا کنون موفقیت‎های بسیاری در زمینه کنکور داشته‌اند و تا کنون ده‎ها نفر موفق به کسب رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور شده‎اند.

رضازاده جویباری بیان کرد: این موسسه برنامه‎های فشرده ای را اجرا می‎کند که علاقه مندان برای شرکت در این کلاس‏‎ها باید مدتی را در قم اسکان یابند؛ به همین دلیل از این به بعد دوره ها به شکل مجازی نیز برگزار خواهد شد.

لازم به ذكر است، آموزش غير حضوری، تلاشی نو و تأثيرگذار برای ايجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای همه است. در اين نوع از آموزش محدوديت‌های زمانی، جغرافيايی، فردی و اجتماعی از بين می‌رود. ضمناً محتوای دوره‌های آموزش غير حضوری متناسب با شرايط فراگيران در سايت مؤسسه قرآن و نهج البلاغه كشور طراحی و تدوين شده است.

وی گفت: در همین زمینه امسال ۱۲۰ جلسه درسی در بخش رشته علوم قرآن و حدیث و ادبیات عرب و علوم قرآن و علوم حدیث و تفسیر ضبط شده است و از امروز در سایت این موسسه بارگذاری می‎شود و روزی دو جلسه درسی حدود ۴۰ تا ۴۵ دقیقه‎ای در معرض استفاده علاقه مندان قرار می‎گیرد.

مدیرعامل موسسه قرآن و نهج‌البلاغه اظهار کرد: در این طرح بسته‎هایی در سامانه مدیریت محتوا بارگذاری می شود، همچنین در این بسته‎ها متن و صوت استاد و سوالات انتهای بسته برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و در پایان نیز آزمون آنلاین به عمل می‎آید.

وی گفت: بحث حفظ قرآن و گسترش آموزه‎های قرآن و عترت در کشور از توصیه های رهبر معظم انقلاب است که ایشان روی ۱۰ میلیون حافظ قرآن تاکید کرده اند ولی واقعیت این است که در کشور ما هنوز ۱ میلیون حافظ قرآن نیز وجود ندارد؛ به همین خاطر مسئولان برای این امر برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

رضازاده جویباری اظهارکرد: برای توسعه برنامه‏ های حفظ قرآن و نهج البلاغه نیازمند کمک‏ های دولتی هستیم؛ در همین مجموعه افرادی هستند که هنوز نتوانسته ایم حقوق آنها را پرداخت کنیم؛ مسئولان فرهنگی باید از این امور مطلع باشند.

 

به اشتراک بگذارید :