همايش بصيرت‌ قرآنی توسط اتحاديه تشكل‌های قرآنی ارديبهشت برگزار می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حسن محمدی، مديرعامل اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور، با بيان اين مطلب گفت: بيمه كردن فعالان قرآنی در سال آينده ادامه خواهد يافت و تاكنون حدود چهار هزار درخواست بيمه از سوی فعالان قرآنی كشور به اتحاديه تشكل‌ها قرآنی كشور ارسال شده كه از اين تعداد سه هزار و 100 نفر بيمه شده‌اند.


وی در ادامه افزود: اميداوريم اين روند در سال جديد با سرعت بيشتری ادامه پيدا كند، اما متاسفانه به دليل مشكلاتی كه بين سازمان تامين اجتماعی و صندوق حمايت از فرهنگيان به وجود آمده، نزديك به يك ماه است كه بيمه‌گذاری متوقف شده است.


مديرعامل اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور اظهار كرد: برای بيمه شدن فعالان قرآنی چند مرحله وجود دارد، مرحله اول ثبت در اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور است، در مرحله دوم تقاضاها به صندوق حمايت از فرهنگيان می‌رود، سپس در مرحله سوم بيمه تامين اجتماعی بايد اين درخواست‌ها را بررسی كند.


محمدی تصريح كرد: كار بيمه فعالان قرآنی متاسفانه در دو مرحله آخر به مشكل برخورده و متوقف شده است و اميدواريم با رايزنی كه با معاونت امور قرآن و عترت وزارت ارشاد انجام شده، اين مشكل هر چه سريع‌تر برطرف شود و بيمه فعالان قرآنی انجام شود.


وی گفت: روند اعطای وام به مؤسسات قرآنی سراسر كشور در سال 91 نسبت به سال‌های گذشته بهتر بوده است كه بر مبنای آن معرفی‌نامه‌های بيشتری به بانك ارسال شد و با توجه به عدم بازپرداخت برخی از وام‌گيرندگان متأسفانه در حال حاضر اعتبار محدودی برای اعطای وام برای همه موسسات وجود دارد كه اميد است با همكاری فعالان و مؤسسات اين روند در سال 92 بهبود پيدا كند.


مديرعامل اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور عنوان كرد: سقف اين وام برای مؤسسات قرآنی مبلغ 10 ميليون تومان است و البته هر مؤسسه علاوه بر 10ميليون تومان، می‌تواند يك نفر را به عنوان فعال قرآنی معرفی كند كه سهم آن پنج ميليون تومان خواهد بود.


محمدی بيان كرد: در آخرين جلسه هيئت مديره در سال 91 موضوع تشكيل شورای راهبردی مطرح و اعضاء آن را به تصويب رساندند، اين شورا به عنوان مغز مبتكر اتحاديه می‌تواند ايده‌های نو را در سال جديد هماهنگ كند و سعی كرده‌ايم در اين شورا از افراد خلاق در حوزه‌های فرهنگی استفاده كنيم.


وی اظهار كرد: در سال 92 در مورد ظرفيت خوبی كه موسسات قرآنی در حوزه نشريات دارند، تصميم‌گيری خواهيم كرد و هر سه ماه يك بار نشريه‌ای از فعاليت‌های موسسات منتشر می‌شود و اميدواريم اين نشريه بتواند يك جريان‌سازی در همه حوزه‌های جامعه قرآنی ايجاد كند.


مديرعامل اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور تصريح كرد: بحث ادغام دو اتحاديه قرآنی در كشور در سال جديد در دستور كار قرار دارد و در اين زمينه صحبت‌هايی با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئيس سازمان تبليغات اسلامی شده است و اميدواريم اين مهم در سال 1392 به سرانجام برسد، زيرا وجود دو اتحاديه قرآنی در كشور باعث مشكلاتی در سياست‌گذاری‌ها و توليت موسسات قرآنی شده است.


محمدی گفت: اميدواريم ادغام اتحاديه‌های قرآنی در سال جديد، مقدمه‌ای باشد تا بين مسئولان در حوزه قرآنی وحدت هر چه بيشتر ايجاد شود، زيرا دوگانگی يا حتی چندگانگی در جامعه قرآنی كشور باعث ايجاد مشكلاتی در اين جامعه خواهد شد.


وی عنوان كرد: همايشی با محتوای كارگاه‌های آموزشی، پژوهشی و بصيرت قرآنی ويژه نخبگان قرآنی كشور توسط اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور در ارديبهشت‌ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و مراحل مقدماتی اين همايش از سال گذشته آغاز شده است.


مديرعامل اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور بيان كرد: اين همايش قرآنی از 16 تا 20 ارديبهشت‌ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود و استادان طراز اول كشوری مانند ازغدی‌پور، حجت‌الاسلام و المسلمين پناهيان، عليزاد و … در كارگاه‌های آموزشی بصيرت‌ قرآنی سخنرانی خواهند كرد و مباحث مختلفی مانند قرآن و رسانه، قرآن از منظر ساير اديان، سبك زندگی قرآنی، اخلاق در قرآن و … مورد بحث و بررسی قرار می‌گيرد.


محمدی اظهار كرد: در پايان اين همايش پنج روزه به افرادی كه در كارگاه‌های اين همايش حضور داشته‌ باشند، گواهينامه پايان دوره اهداء می‌شود و اميدواريم اين كار جريان مثبت و استانداردی را برای فعاليت‌های قرآنی در كشور ايجاد كند، زيرا ما به دنبال اين هستيم كه چارچوب‌های نخبگان قرآنی به عنوان خواص كشور به نوعی شكل گيرد تا در آينده بتوانيم بر اساس اين چارچوب‌ها يك جريان و موجی در كشور ايجاد كنيم.


وی در پايان افزود: مجمع اتحاديه تشكل‌های كشور قبل از پايان تيرماه سال جاری برگزار خواهد شد و اين مجمع به ميزبانی يكی از موسسات عضو اتحاديه در يكی از شهرهای كشور برگزار می‌شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید