حدود 80 درصد فعاليت‌های قرآنی در كشور اطلاع‌رسانی نمی‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

به گزارش واحد خبر روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: يكی از بحث‌های جدی اطلاع‌رسانی مربوط به انعكاس اخبار فعاليت‌های قرآنی در سطح كشور است و به جرأت می‌توان گفت فقط 20 درصد از فعاليت‌های قرآنی در كشور منعكس می‌شود و حدود 80 درصد از ظرفيت‌های اين عرصه به علت نداشتن ساز و كارهای خبری مناسب مغفول می‌ماند.


وی ضمن اشاره به ايجاد مقدمات راه‌اندازی يك خبرگزاری قرآنی در سال 92، افزود: توافقات اوليه با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته و مقدمات مجوز نيز فراهم شده است.


محمدی ابراز اميداوری كرد با تأمين امكانات و تجهيزات مورد نياز، اين خبرگزاری در سال جاری فعاليت خود را آغاز كند.


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خبرگزاری‌های بسياری در حوزه‌های ورزش، اقتصاد، فرهنگ و سياست فعاليت می‌كنند؛ اما در زمينه قرآن فقط سه خبرگزاری به صورت جدی مشغول به كار هستند و از اين ميان فقط يك خبرگزاری به صورت تخصصی اخبار قرآنی را منعكس می‌كند.


محمدی ادامه داد: بيش از دو هزار مؤسسه قرآنی زير پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعاليت می‌كنند در حاليكه «اتقان» به عنوان پايگاه اطلاع‌رسانی اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور به اندازه يك سايت عمل می‌كند.


وی همچنين به اطلاع‌رسانی قرآنی از سوی روزنامه اعتدال اشاره كرد و گفت: بيش از 300 روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه و نشريه در حوزه ورزش منتشر می‌شود در حاليكه در حوزه قرآن فقط يك روزنامه داريم.


معاون وزير ارشاد تأكيد كرد: بسياری از مؤسسات قرآنی می‌توانند با معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب نشريه، هفته‌نامه، ماهنامه يا فصلنامه قرآنی شوند.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید