آموزش 800 قرآن‌آموز در مركز راهبردی آموزش قرآن سازمان اوقاف

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

احمد نصيری، معاون مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم سازمان اوقاف و امور خيريه كشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه قم، گفت: در سال 1391 شاهد برگزاری 22 دوره آموزشی در اين مركز با حضور 800 نفر بوديم كه آموزش‌يافتگان پس از آموزش در بقاع، امامزاده‌ها و جسينيه‌ها مشغول به تدريس در رشته حفظ شده‌اند.


وی افزود: میان تمامی شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی مرکز، 100 نفر موفق به اخذ گواهينامه پايان دوره شدند. نيمی از افرادی كه دوره‌های آموزشی تربیت مربی مرکز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف شركت كردند حافظ كل بودند و بخشی نيز بالای 10 حزء خفظ بودند.


نصیری با بیان اینکه در سال 92 نیز دوره‌های ما از 17 فروردين‌ماه با شركت مربیان استان چهارمحال و بختياری آغار می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های آموزشی امسال شامل برنامه‌های تكميلی است و قرار است دوره‌های تكميلی ويژه افراد نخبه‌ای كه در دوره مقدماتی شركت كردند برگزار شود و افرادی تربيت كنيم كه خود مدرس دوره تربيت مربی در استان‌ها شوند.


وی یادآور شد: در سال 92 برگزاری دوره‌های تربيت مربی قرائت و ترتيل قرآن را در دستور كار داريم و ادارات كل اوقاف استان‌ها افرادی را كه صلاحبت و توانايی در ترتيل و قرائت تحقيق دارند به ما معرفی می‌کنند.


معاون مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم سازمان اوقاف و امور خيريه كشور افزود: در دوره‌های برگزار شده مركز راهبردی آموزش حفظ و قرائت قرآن كريم هيچ شهريه‌ای از شركت‌كنندگان گرفته نمی‌شود و تا پايان سه ماهه اول سال 92 تمامی استان‌های كشور در مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم سازمان اوقاف تحت پوشش قرار می‌گيرند.


نصيری با اشاره به شيوه برگزاری دوره‌های تربيت مربی حفظ قرآن كريم گفت: بر خلاف ساير سازمان‌ها و مراكز هم‌سو كه از طريق اعلام فراخوان دوره‌های خود را برگزار می‌كنند دوره‌های ما در ابتدا به‌صورت غيرحضوری برگزار شده و كسانی كه حافظ حداقل سه جزء قرآن كريم باشند درس‌نامه حفظ موضوعی قرآن كريم از حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم را مطالعه كرده و بايد در آزمون برگزار شده از آن كتاب حداقل نمره 17 را دريافت كنند، ضمن اين كه هر داوطلب پس از شركت در دوره كتبی با كسب حداقل نمره 70 در آزمون شفاهی به دوره حضوری كه در قم برگزار خواهد شد از سوی استان‌ها معرفی می‌شود.


معاون مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم ابراز كرد: هر دوره از دور‌ه‌های آموزشی ما به مدت 70 ساعت برگزار می‌شود و كسانی كه دارای شرايط حفظ حداقل سه جزء قرآن، حداقل 18 سال سن و مدرك حداقل ديپلم باشند می‌توانند جهت حضور در دوره‌ها به ادارات اوقاف در استان‌ها مراجعه كنند.


وی گفت: در پايان هر دوره تربيت مربی حفظ قرآن كريم به جای ارائه گواهينامه به شركت‌كنندگان، به آنان كارنامه همراه با ريز نمرات ارائه می‌شود و افرادی كه موفق به دريافت كارنامه شوند در استان‌های خود بايد به مدت دوماه دوره كارورزی را گذرانده و پس از موفقيت در كارورزی به آنان گواهينامه قطعی اعطا می‌شود.


وی يادآور شد: مركز تربيت مربی حفظ قرآن كريم وابسته به معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خيريه كشور در شهر مقدس قم راه‌اندازی شده و يكی از مهم‌ترين اهداف راه‌اندازی آن تربيت و آموزش يك ميليون حافظ قرآن كريم در برنامه‌ای چهارساله است.


نصيری شناسايی و جذب حافظان مستعد و علاقه‌مند، تربيت مربيان كارآمد و نخبه، نشر و گسترش فرهنگ و معارف قرآن در امامزادگان و بقاع متبركه را نيز از ديگر اهداف راه‌اندازی آن مركز ذكر كرد.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید