ارزیابی قاریان اعزامی ایران به مسابقات خارجی سال 92 برگزار می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

دوره‌های آموزشی و توجیهی قاریان و حافظان اعزامی به سایر کشور‌ها 27 لغایت 30 فروردین‌ماه 1392 توسط کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم برگزار می‌شود.


«محمد‌تقی میرزا‌جانی» مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان درباره شرکت‌کنندگان در این دوره گفت: این دوره‌ها با حضور برخی از منتخبان مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های تلاوت، حفظ کل و حفظ 20 جزء برگزار و اقتضائات قرائت در کشور‌های دیگر را به آنان بیان می‌کنیم.


وی سنجش توانمندی و راهنمایی شرکت‌کنندگان را از دلایل برگزاری این دوره‌ها بیان کرد و گفت: هدف از برگزاری این دوره‌ها این است که توانمندی قاریان و حافظان اعزامی مشخص شود، البته این افراد از توانایی بالایی برخوردارند اما ممکن است در زمان اعزام توانایی آنها کاهش یافته باشد، همچنین شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها با اقتضائات تلاوت در سایر کشور‌ها آشنا می‌شوند.


میرزاجانی از معرفی آیین‌نامه داوری مسابقات کشور‌های مختلف برای اولین‌بار در این دوره‌ها خبر داد و گفت: برای نخستین‌بار آیین‌نامه داوری مسابقات تمام کشور‌ها تهیه و در این دوره‌ها به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود، دلیل این کار این است که همواره عدم آگاهی نمایندگان کشورمان از آیین‌نامه مسابقات خارجی باعث بروز مشکلاتی برای آنان می‌شد.


«سیدمصطفی حسینی» قاری ممتاز و «حسین مهدی‌زاده» حافظ کل قرآن کریم در نخستین اعزام به عنوان نمایندگان کشورمان از 13 فروردین‌ماه 1392 در مسابقات کشور کویت شرکت‌ می‌کنند.


: farsnews

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید