رقابت حافظان در آزمون حفظ قرآن کریم

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

جواد تجلیان، بیان کرد: این طرح هشتمین دوره از آزمون حفظ قرآن کریم بوده که بر اساس مصوبه جلسه 573شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور تسهیل در خدمت رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور به حافظان قرآن کریم برگزار می‌گردد.
وی با بیان اینکه آزمون حفظ قرآن کریم در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، عنوان کرد: ممکن است به دلیل جمعیت بالای حافظان در برخی از شهرهای کشور آزمون‌های حفظ قرآن کریم در چندین حوزه برگزار گردد.
این آزمون در 20اردیبهشت ماه سال آینده به صورت کتبی و چهارگزینه‌ای خواهد بود که 80درصد سوالات به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و 20درصد از سوالات به حفظ قرآن کریم اختصاص دارد.
تجلیان ادامه داد: ثبت‌نام آزمون حفظ قرآن کریم از 15اسفندماه سال جاری آغاز شده است که تا پایان فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت البته افرادی که برای ثبت‌نام در سایت سازمان دارالقرآن الکریم درخواست داده‌اند در صورت ویرایش اطلاعات ثبت‌نام خود می‌توانند تا چهارم اردیبهشت ماه سال آینده به سایت موردنظر مراجعه نمایند.
البته ثبت‌نام برای عموم آزاد است و‌آزمون حفظ در سه رشته 10جزء، 20جزء و حفظ کل برگزار خواهد شد که البته رشته حفظ 5جزء شامل این آزمون خواهد بود که در این نوع آزمون برای متقاضیان و پذیرفته شدگان گواهینامه و در سایر آزمون‌ها مدرک صادر خواهد شد.
مدیرارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه با اشاره به اینکه هردوره از آزمون طی چهار مرحله برگزار می‌گردد، ابراز داشت: پس از طی شدن مرحله اول در سال جاری برای مرحله دوم که به صورت شفاهی خواهد بود تمهیداتی اندیشیده شده که بر مبنای آن افراد می‌توانند در هنگام ثبت‌نام استان موردنظر خود را انتخاب نمایند البته در این مرحله افراد باید علاوه بر حسن حفظ در تجوید، صوت و لحن و وقف و ابتدا آمادگی لازم را داشته باشند.
وی افزود: مرحله سوم و چهارم این آزمون ویژه حافظان کل قرآن کریم است که اگر داوطلبین در مرحله شفاهی نمره بالایی را بدست آورند در مرحله سوم که به صورت آزمون کتبی ویژه ترجمه و مفردات قرآن کریم بوده شرکت خواهد کرد. البته شرط ورود به مرحله چهارم علاوه بر کسب امتیاز، دارا بودن10 سال سابقه تدریس حفظ قرآن کریم و تربیت شاگردان است که در این مرحله افراد در آزمون تفسیر قرآن کریم شرکت خواهند کرد.
تجلیان در پایان با بیان اینکه نتایج آزمون حفظ قرآن کریم یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت تلاوت اعلام می‌گردد، تصریح کرد:‌ ناگفته نماند متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر تا مهلت ثبت‌نام از ساعت 9الی 12 با شماره تلفن 77644488تماس حاصل فرمایند.


: etghannews

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید