مركز امور قرآنی سازمان اوقاف بازدهی بانوان در برنامه‌های قرآنی را بالا خواهد برد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

اعظم الوندی، يكی از داوران مسابقات قرآن كشورمان در بخش بانوان، ضمن بيان اين مطلب گفت: مسابقات اوقاف به خاطر اينكه با حضور نخبگان قرآنی كشور همراه است از سطح بسيار بالايی برخوردار است و چيزی كه ما می‌بينيم و مشاهده كرده‌ايم رقابت بسيار نزديك و بالای شركت كنندگان بوده است.


وی در ادامه افزود: امسال برای اولين بار در رشته حفظ 20 جزء قرآن كريم و قرائت ترتيل بخش فينال در نظر گرفته شد و همين برگزاری مرحله فينال نشان دهنده اين است كه سطح مسابقات در اين بخش بالاتر رفته است.


اين داور مسابقات قرآن در بخش بانوان با اشاره به سه مرحله‌ای شدن مسابقات قرآن در برخی رشته‌ها، تصريح كرد: اين كار باعث بالاتر رفتن سطح كيفی مسابقات خواهد شد و همچنين انگيزه شركت كنندگان را برای حضور قوی‌تر در مسابقات بالاتر خواهد برد.


الوندی در ادامه صحبت‌های خود حذف مرحله‌ منطقه‌ای كه در دوره‌‌های گذشته برگزار می‌شد را يكی ديگر از دلايل بالا رفتن سطح مسابقات دانست و گفت: بودن مرحله منطقه‌ای باعث شده بود كه يك سری افراد خاص در مرحله كشوری همه دوره‌ها حضور يابند و برخی استان‌ها نيز توانايی حضور در مرحله كشوری را نداشتند، در واقع حذف مرحله منطقه‌ای باعث شد تا همه استان‌ها در مرحله كشوری نماينده داشته باشند كه اين امر موجب بالاتر رفتن سطح قرآنی اين استان‌ها خواهد شد.


اين داور مسابقات قرآن كشور در بخش بانوان به بحث جوايز مسابقات قرآن اشاره و خاطرنشان كرد: مطمئناً افزايش سطح جوايز در هر دوره می‌تواند ايجاد كننده انگيزه باشد و بايد بگويم كه بخشی از مسابقات خواه ‌ناخواه جوايز آن مسابقات است كه در جذب افراد نيز می‌تواند اثرگذار باشد.


وی در ادامه به تشكيل مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خيريه اشاره و اظهار كرد: به نظر من تشكيل مراكزی مانند مركز امور قرآنی سازمان اوقاف در ساير سازمان‌ها و نهادها می‌تواند برای بانوان بسيار كمك كننده باشد از اين نظر كه برای بانوان اين امكان كه به راحتی بتوانند در مسابقات يا برنامه‌های قرآنی حضور يابند فراهم نيست و لزوم اين كار هم ايجاد چنين مراكز قرآنی است.


اعظم الوندی در پايان تصريح كرد: وقتی مركزی تخصصی برای برگزاری مسابقات و برنامه‌های قرآنی راه‌اندازی شود با توجه به زمان و هزينه‌هايی كه در اختيار می‌گيرد برای تمامی زوايا و جنبه‌ها برنامه‌ريزی خواهد كرد، بنابراين برخی از اين هزينه‌‌ها و زمان برای حضور و بالاتر بردن سطح قرآنی بانوان خواهد بود.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید