نخبگان قرآنی به‌صورت ويژه به جامعه معرفی شوند/ نقش رسانه‌ها در تحولات قرآنی كشور

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام حميد محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به سطح برگزاری مسابقات قرآن شكوفه‌ها، اظهار كرد: سطح اين مسابقات در سطح مطلوب و ايده‌آلی قرار داشت.


وی ادامه داد: هر چه تعداد برگزاری اين‌گونه مسابقات بيشتر باشد، می‌تواند در تحقق 10 ميليون حافظ مؤثرتر باشد زیرا با حضور عموم مردم در این برنامه‌ها و مشاهده انگیزه و رقابت متسابقان به سوی فراگيری قرآن تشويق می‌شوند که در این بین می‌توان برای نوجوانان و جوانان ايجاد انگيزه کرد.


حجت‌الاسلام محمدی با بيان اينكه اين مسابقات زمینه‌ای برای بروز استعدادها است، ابراز كرد: اين مسابقات می‌تواند توانمندی‌ها و استعدادهای قرآنی جوانان را شناسايی كند، همچنین با انگيزه‌سازی بر روی جوانان، ظرفيت‌های جديد قرآنی نيز به وجود خواهد آورد.


وی تصريح كرد: بايد بتوانيم سطح کیفی اين مسابقات را ارتقا دهيم و حق هر كسی را متناسب با توانايي به او بدهيم زیرا برگزاری اين مسابقات می‌تواند به روند قرآنی شده جامعه كمك به سزايی بكند.


حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به نقش رسانه‌ها در معرفی نخبگان قرآنی به جامعه، بيان كرد: رسانه‌ها نقش بسيار مؤثری در معرفی نخبگان قرآنی به مردم دارند ولی متأسفانه در اين زمينه كم كار كرده‌اند که بايد تلاش بيشتری انجام شود.


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ادامه داد: بايد روی پديده‌های قرآنی به صورت خاص كار شود و رسانه‌ها به‌صورت ويژه آنها را معرفی كنند، به طور مثال تمام كسانی كه در مسابقات قرآن شكوفه‌ها شركت كرده‌اند، پديده قرآنی محسوب می‌شوند که رسانه‌ها باید آن‌ها را به جامعه معرفی کنند.


وی افزود: اين پديده‌ها بايد در لايه‌های مختلف معرفی شوند تا جوانان و نوجوانان ديگر بتوانند آن‌‌ها را برای خود الگو قرار بدهند و به سوی قرآن نیز هدایت شوند.


حجت‌الاسلام محمدی تأكيد كرد: رسانه‌ها اعم از خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صداوسيما نقش اصلی در فرهنگ‌سازی قرآنی و ايجاد انگيزه و بسترسازی لازم برای تحولات قرآنی در جامعه دارند.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید