تلاش برای برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن در بخش بانوان

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مراسم اختتاميه يازدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم بعدازظهر امروز چهارشنبه، دوم اسفند‌ماه در ستاد فرماندهی كل نيروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور لاله افتخاری، رئيس فراكسيون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی برگزار شد وی در اين مراسم به بيان سخنانی در مورد وفات حضرت معصومه(س) و فعاليت‌های قرآنی بانوان پرداخت.


لاله افتخاری، رئيس فراكسيون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، آيه شريفه «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ» را مطلع سخنان خود قرار داد و در ادامه آن به بيان برخی از فضائل اخلاقی حضرت معصومه(س) پرداخت و گفت: اين بانوی بزرگوار در زمان حيات مباركشان محل رجوع بسياری از افرادی كه در مورد مسائل دينی سؤال داشتند بودند.


وی در ادامه با تأكيد بر اينكه كرامات اين بانوی بزرگوار حتی بعد از وفاتشان ادامه داشت، افزود: بعد از وفات حضرت معصومه(س) بارگاه نورانيشان محلی برای نورافشانی و بصيرت‌بخشی و گسترش علم و فقاهت شد كه اين امر نشان‌دهنده عظمت بانوان خاندان وحی است.


رئيس فراكسيون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی تصريح كرد: اين بانوی بزرگوار اگرچه در سخت‌ترين شرايط زندگی كردند اما تأثيرگذارترين و تاريخ‌سازترين افراد در زمان خود بودند.


وی در ادامه سخنان خود، حركت حضرت معصومه(س) از مدينه به سوی برادر بزرگوارشان امام رضا(ع) در ايران را شبيه به حركت حضرت زينب(س) از كربلا عنوان و اظهار كرد: حضرت معصومه(س) فراق برادر بزرگوارشان را تاب نياوردند و به سوی ايشان حركت كردند و زمان كوتاهی بعد از اين حركت در قم وفات يافتند.


افتخاری در بخش ديگری از سخنان خود در مراسم اختتاميه يازدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن كريم ويژه بانوان شاغل در سپاه گفت: زن غربی امروز دچار بحران هويت شده است كه متأسفانه بخشی از آثار فرهنگ غربی در كشور ما هم ديده می‌شود.


نماينده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: استكبار بودجه‌های هنگفتی را در جاهای مختلف برای نااميد كردن مردم از نظام جمهوری اسلامی ايران هزينه كرده است كه يكی از همين موارد برای به انحراف كشاندن زنان جامعه ايرانی است.


افتخاری با اشاره به اينكه زنان و بانوان ايرانی برای مقابله با اين تهاجم، بايد نهضت مقابله‌ای همراه با بصيرت را به راه بيندازند گفت: برای اين كار بايد تمام توان و قدرت خود را به كار بگيريم و تا آنجا كه می‌توانيم برای دستيابی به هدف مقدسمان تلاش كنيم و اين يعنی همان آيه شريفه‌ای كه سپاه سرفصل كار خود قرار داده است.


رئيس فراكسيون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در ادامه تصريح كرد: مقاومت، از خودگذشتگی، ايثار، فداكاری و صبر و استقامتی كه رزمندگان اسلام در جبه‌های حق عليه باطل از خود نشان دادند ميسر نمی‌شد الا با تجهيز شدن به سلاح ايمان.


وی در ادامه با تأكيد بر اينكه امروز نوبت به تهاجم نرم دشمن عليه نظام اسلامی رسيده است اظهار كرد: بانوان ما برای مقابله با اين تهاجم بايد قبل از هر چيز خود را به سلاح قرآن تجهيز كنند و تنها چيزی كه می‌تواند جلوی اين ناتوی فرهنگی را بگيرد همان قرآن است.


نماينده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بيانات مقام معظم رهبری در مورد سبك زندگی اسلامی و قرآنی خاطرنشان كرد: بانوان پاسدار انقلاب اسلامی ايران در اين زمينه می‌توانند بيشترين تأثير را داشته باشند و بايد بررسی كنند ببينند زندگی‌شان به شيوه حضرت زهرا (س) نزديك‌تر است يا سبك غربی است.


لاله افتخاری در بخش پايانی صحبت‌های خود به فعاليت‌های نمايندگان مجلس شورای اسلامی خصوصاً فراكسيون قرآن و عترت در راستای تصويب قوانين تسهيل كننده برای جامعه قرآنی پرداخت و خاطرنشان كرد: ما در حالت انجام دادن اقداماتی برای برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن در بخش بانوان هستيم و در اين راستا اقداماتی را انجام داده‌ايم كه بانوان بتوانند با رعايت همه جوانب به راحتی در مسابقات بين‌المللی حضور يابند.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت