فواید تکریم چهره‌های قرآنی از نگاه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

«سیدمهدی خاموشی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، تقدیر از پیشکسوتان قرآنی کشور را یکی از وظایف مهم سازمان دارالقرآن‌الکریم دانست و خاطرنشان کرد: تقدیر از اساتیدی که طی ده‌ها سال فعالیت، هزاران قرآن‌آموز را تربیت کرده‌اند و مسئولیت پرچمداری توسعه فرهنگ قرآنی در کشور را برعهده دارند، وظیفه هر نهاد قرآنی است.


 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف خداپسندانه این اساتید قرآنی کشور افزود: هر سال که این عزیزان قرآنی را در این مراسم می‌بینم، نسبت به جریان فرهنگی کشور، امیدوارتر می‌شویم چرا که این افراد در تمام عمر خود با نیت خالص و برای رضای خداوند، کلام الهی را در کشور توسعه داده‌اند.


وی در این باره ادامه داد: از برخی از این اساتید سؤال می‌کردم، تاکنون به چند نفر آموزش قرآن کریم داده‌اید؟ آنها می‌گفتند تعداد قرآن‌آموزان را به خاطر نداریم که این فروتنی و تواضع فقط به اساتید قرآنی کشور متعلق است.


 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پاسخ به این سؤال که اجرای اینگونه برنامه‌ها چه تأثیری در توسعه فرهنگ قرآنی کشور در پیش خواهد داشت، گفت: به نظرم، توجه سازمان تبلیغات اسلامی به این افراد، توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی را به آنان می‌رساند و تشویق و پیشی گرفتن نسل جوان کشور برای فهم معارف قرآن‌کریم را به دنبال خواهد داشت و این امر در توسعه و ترویج معارف قرآنی کشور مؤثر خواهد بود.


خاموشی با اشاره به نحوه انتخاب تکریم‌شدگان اظهار داشت: سازمان دارالقرآن الکریم برنامه‌ای ویژه برای شناسایی فعالان قرآنی دارد و افراد زیادی از اقصی نقاط کشور شناسایی می‌شوند، چرا که حمایت از حلقه‌های مردمی قرآن‌کریم در مساجد، محلات، شهر و روستا از برنامه‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم است.


: farsnews

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید