طرح ارزیابی قاریان قرآن در حال جهت‌دهی به آموزش هنر تلاوت است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

«سید‌علی سرابی» قائم مقام شورای عالی قرآن کریم  از برگزاری آزمون کتبی طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم در روز‌های 17 و 18 اسفند‌ماه 1391 خبر داد و گفت: این آزمون با حضور شرکت‌کنندگان دور‌های اول و دوم این طرح در حسینیه «الزهرا» مجتمع امام خمینی برگزار می‌شود.


وی از حضور 150 نفر در این آزمون خبر داد و گفت: در دو دور اول و دوم طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم حدود هزار و 500 نفر نام‌نویسی کردند که پس از تست اولیه تعداد مذکور به مراحل بعد راه پیدا کردند.


سرابی با اشاره به گروه‌بندی قاریان و مدرسان قرآن کریم در طرح ارزیابی گفت: قاریان قرآن کریم در چهار و مدرسان قرآن کریم در پنج گروه تقسیم و طبق این گروه‌بندی ارزیابی می‌شوند، همچنین مدارک نهایی شرکت‌کنندگان نیز با توجه به همین درجه‌بندی اعطا می‌شود. 


قائم مقام شورای عالی قرآن کریم از ارفاق به شرکت‌کنندگان در دوره‌های اول و دوم طرح ارزیابی خبر داد و گفت: با توجه به عدم شناخت کافی شرکت‌کنندگان و برای اینکه موضوع آزمون و خطا در دور‌های اول و دوم باعث تضییع حق افراد نشود در تست اولیه به آنها ارفاق کردیم به عنوان مثال اگر قاری در آزمون اولیه طرح در گروه چهار قرار گرفته او را در گروه سه و یا دو ارزیابی می‌کنیم.


وی در خصوص تغییرات احتمالی در نحوه برگزاری طرح ارزیابی در سال‌های آینده گفت: تاکنون برنامه‌های طرح، مطابق پیش‌بینی‌های ما اجرا شده است از این رو فعلاً در دور‌های بعدی طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم تغییری نمی‌دهیم، مگر اینکه در آینده در برگزاری آزمون‌ها به این نتیجه برسیم.


سرابی از تبدیل تجربیات طرح ارزیابی قاریان و مدرسان به بسته‌های آموزشی خبر داد و گفت: طرح ارزیابی در واقع نقشه راهی برای ارتقای فن تلاوت در کشور است و امید‌واریم روش‌های ارزیابی که طی آن حدود 26 نوع آزمون طراحی شده است پس از چند سال به بسته‌های آموزشی تبدیل و مراکز آموزشی روش کار خود را بر اساس آن طراحی کنند، زیرا در این صورت قاریان و مدرسان قرآن کریم می‌توانند به صورت طبیعی برابر با معیار‌های ارزیابی، هنر تلاوت را یاد بگیرند.


: farsnews

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید