مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم فردا برگزار می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

جواد تجليان، مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم، اظهار كرد: مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم از ساعت 19 تا 21 روز چهارشنبه 25 بهمن، با حضور مخبر دزفولی دبير شورای عالی انقلاب فرهنگی و ساير مسئولان فرهنگی و قرآنی كشور در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار خواهد شد.


مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم با بيان اينكه مسابقات قرآنی تسنيم امسال برای نخستين بار در سطح كارمندان و مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور برگزار خواهد شد، گفت: پس از برگزاری مراسم افتتاحيه اين جشنواره، 135 نفر از برگزيدگان استانی كه در مرحله كشوری نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم حضور دارند از صبح روز پنج‌شنبه 26 بهمن با هم به رقابت خواهند پرداخت.


تجليان درباره رشته‌های نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم گفت: رشته مفاهيم اين دوره از مسابقات ويژه بانوان با محوريت سوره نور بوده و محور در نظر گرفته شده برای مسابقات مفاهيم آقايان نيز سوره انفال اعلام شده است و مسابقات حفظ نيز در حفظ يك جزء، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و كل قرآن كريم برگزار می‌شود.


وی با يادآوری اينكه، قرائت، تحقيق و ترتيل از ديگر رشته‌های در نظر گرفته شده برای نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم است، افزود: برای برگزاری اين مسابقات، چهار كميته از جمله كميته فنی، كميته اجرايی و اطلاع‌رسانی، كميته پشتيبانی و كميته ارزيابی و نظارت تشكيل شده است.


مدير امور ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم در اين بخش از سخنان خود عنوان كرد: رقابت‌های متسابقان در اين دوره از مسابقات قرآنی تسنيم كه از صبح روز پنج‌شنبه 26 بهمن آغاز خواهد شد تا ظهر همان روز ادامه پيدا می‌كند و با پايان يافتن رقابت‌ها، كارگا‌ه‌های آموزشی برای مديران سازمان‌ها و دستگاه‌های حاضر در مسابقات برگزار خواهد شد.


وی ويژگی شاخص نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم را شركت مسئولان و مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور، معاونان و مديران ادارات استان‌ها و شهرستان‌ها دانست و گفت: در مجموع 25 دستگاه فرهنگی در مراحل شهرستانی و استانی اين دوره از مسابقات حضور داشته‌اند كه بيشترين آمار شركت‌كنندگان با هزار و 241 نفر مربوط به سازمان دارالقرآن‌الكريم، 559 نفر مربوط به سازمان اوقاف و امور خيريه و 423 نفر مربوط به بنياد شهيد و امور ايثارگران است.


يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم نيز پنج‌شنبه 26 بهمن در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار خواهد شد كه همزمان با برگزاری اين مراسم، همايش تكريم چهره‌های قرآنی به منظور تجليل از 34 پيشكسوت قرآنی، چهره‌های قرآنی و حافظان قرآن برگزار می‌شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید