حمايت از فعالان عرصه چاپ قرآن؛ راهكار ارتقای نشر قرآنی در سال توليد ملی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، درباره حمايت از فعالان عرصه چاپ قرآن به منظور ارتقای سطح نشر قرآنی در سال توليد ملی اظهار كرد: آنچه بيش از هر چيز در سازمان دارالقرآن الكريم مطرح است، بحث آموزش روخوانی، روان‌خوانی، تجويد و مفاهيم قرآن كريم است.


وی با بيان اين مطلب افزود: از حوزه‌های علميه، پژوهشگران و انجمن‌های تخصصی قرآن كه به صورت تخصصی در كشور فعاليت می‌كنند و تعدادشان نيز كم نيست توقع داريم كه نسبت به تدوين تفسيرهای جديد همچون گذشته حساسيت داشته باشند و تلاش كنند.


رئيس سازمان تبليغات اسلامی عنوان كرد: سازمان تبليغات اسلامی به عنوان نهاد متولی چاپ قرآن به همه فعالان اين حوزه قول می‌دهد كه از آنان حمايت و پشتيبانی كند. قطعاً اگر تفسيری با شرايط مطلوب تهيه شود، ما نيز در تدوين و نشر آن كمك خواهيم كرد.


وی گفت: فعاليت در اين حوزه با شرايط مطلوبی همراه است، اما بعد از تفسير الميزان، تفاسير تهيه شده عليرغم ويژگی‌های خاص خود، نتوانسته توقعات را مرتفع كند و هنوز ما منتظر برداشتن گام‌های بلندی در اين حوزه هستيم.


حجت‌الاسلام خاموشی در پايان ضمن استقبال از تهيه و تدوين تفاسير به صورت گروهی گفت: ما از اين موضوع استقبال می‌كنيم و به تشويق مفسران برای كار در اين حوزه می‌پردازيم، هر چند كه قبلاً هم اين نوع تفاسير تدوين شده‌اند؛ همانند تفسير نمونه كه قبل و بعد از انقلاب تدوين شد و در آن يك گروه از طلاب با مديريت آيت‌الله العظمی مكارم‌شيرازی اقدام به تدوين اين اثر كرده‌اند.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت