صادرات 39 ميليون دلاری نرم‌افزارهای قرآنی ايران به كشورهای مختلف

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حسن عليزاده، رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال، با اشاره به جايگاه دين و معارف قرآنی در ششمين جشنواره رسانه‌های ديجيتال، اظهار كرد: در همه بخش‌های جشنواره تلاش كرديم تا موضوع معارف دينی و قرآنی را داشته باشيم چرا كه اعتقادمان بر اين است اين دو حوزه مزيت نسبی ما برای حضور در جهان برای معرفی فرهنگ تمدن دينی و اسلامی است.


وی با اشاره به صادرات نرم‌افزارهای قرآنی به كشورهای مختلف افزود: در سال گذشته بيش از 50 درصد از صادرات‌ نرم‌افزاری مربوط به حوزه علوم قرآنی و معارفی بود و اين موضوع افتخاری برای كشور است.


رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال تصريح كرد: اكنون مجموعه‌ای داريم كه نر‌افزارهايی در حوزه علوم دينی و قرآنی را به كشورهای مسلمان آسيای جنوب شرقی صادرات داشته‌ايم.


وی بيان كرد: سال گذشته، بالغ بر 39 ميليون دلار صادرات از نرم‌افزارهای قرآنی به كشورهای مختلف داشتيم كه كشورهای تركيه و لبنان از جمله اين كشورها به شمار می‌رود.


عليزاده ادامه داد: صادرات نرم‌افزارهای قرآنی و آمار و ارقام اعلام شده گويای اين موضوع است كه از طريق حوزه ديجيتال پيام قرآن و معارف اهل بيت(ع) را در جهان منتشر می‌كنيم در عين حال كه به ابعاد اقتصادی هم توجه داريم.


وی يادآور شد: اكنون بسياری از شركت‌ها در حوزه قلم هوشمند قرآنی فعاليت می‌كنند و آن را به كشورهای مختلف صادر می‌كنند كه اين موضوع نشان دهنده آن است كه می‌توانيم فرهنگ قرآنی را به كشورهای جهان انتقال دهيم.


رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال تصريح كرد: در حوزه محتوا و نرم‌افزاری فعاليت مناسبی داريم و خوشبختانه در جشنواره رسانه‌های ديجتيال شاهد خوبی بوديم. در عصر كنونی به راحتی و در كمترين فرصت می‌توان به تفاسير قرآنی دست يافت و شايد در ساليان گذشته بدين گونه نبود و بايد فرصت‌های بسياری را برای اين كار صرف می‌كرديم.


وی افزود: اكنون شاهد نرم‌افزارهايی در بازار داخلی و صادرات آن به بازار خارجی هستيم كه در يك مجموعه همه تفاسير گردآوری شده‌اند كه اين امر سبب تعميق و اشاعه فرهنگ دينی در حوزه پژوهشی و دانشگاهی و حتی منجر به ظهور دستاوردهای ديگر می‌شود.


عليزاده اظهار كرد: نوع حمايت مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال می‌تواند در قالب سرمايه‌گذاری توليد محصول و اعطای كمك‌های مالی و تبليغ محصول باشد. اكنون موضوع تبليغ محصولات نرم‌افزاری و ديجيتالی را از رسانه‌های ديگر آغاز كرديم.


وی بيان كرد: يكی از بزرگترين مشكلات ما مباحثی است كه از سوی وابستگان وهابيت شكل می‌گيرد و بزرگترين مزيت ما حضور نرم‌افزارهای ايرانی با محتوای دينی و اهل بيت(ع) است كه باعث می‌شود تا سم‌پاشی‌هايی كه از سوی آنها انجام می‌شود، از ميان برود.


رئيس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال تصريح كرد: با منابغ غنی كه داريم می‌توانيم قرآن را به درستی و كامل برای مردم جهان معرفی كنيم و مانع عملكرد دشمن شويم.


وی ادامه داد: مركز توسعه فناوری رسانه‌های ديجيتال اقدام به تهيه اوديوبوك قرآنی كرده است كه اين محصول را علاوه بر زبان عربی، با صدای دوبولورهای معروف همچون چنگيز جليلوند، رضا آفتابی و مريم شيرزاد، مفاهيم قرآنی را به زبان فارسی توليد كرده است.


عليزاده اظهار كرد: يكی از مشكلات قرآنی آن زبان عربی است بنابراين اوديو بوك قرآنی را به پنج زبان اسپانيولی، چينی، روسی، انگليسی فرانسه آماده كرده‌ايم تا همه مردم جهان بتوانند از مفاهيم آن بهره‌مند شوند.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت