توسعه چشمگیر فضای قرآنی كشور/ تحقق 10 ميليون حافظ نيازمند عزم ملی است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبری در تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم، اظهار كرد: تمام دستگاه‌ها بايد اصلی‌ترين برنامه‌های خود را در راستای تحقق اين خواسته قرار دهند.


رئيس سازمان تبليغات اسلامی با بيان اينكه برای تحقق 10 ميليون حافظ قرآنی يک عزم ملی و همگانی مورد نياز است، ادامه داد: البته اين مسئله و اهتمام به آن در سازمان تبليغات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الكريم به طريق اولی بايد مورد توجه قرار گيرد اما همه نهادها بايد در عزم ملی برای تحقق اين منويات حركت كنند كه خوشبختانه تمام نهادها از جمله سازمان تبليغات اسلامی، اداره كل اوقاف و امور خيريه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در اين راستا تلاش‌هايی كردند كه گزارش‌های خود را به شورای توسعه فرهنگ قرآنی می‌دهند.


وی در تشريح برنامه‌های سازمان تبليغات اسلامی برای تسريع در گسترش فرهنگ قرآنی و تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم، گفت: تربيت مربی و پرورش و تكريم از نخبگان قرآنی يكی از برنامه‌های جدی در اين مسير است زيرا اعتقاد ما بر اين است كه خود نخبگان و فعالان قرآنی می‌توانند عده زيادی از مردم را جذب اين كلام الهي كنند.


رسانه‌ها بايد در راستای تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم تبليغات گسترده‌ای انجام دهند


رئيس سازمان تبليغات اسلامی با بيان اينكه برپايی حلقه‌ها و محافل قرآن كريم آحاد مردم را درگير موضوع حفظ قرآن می‌كند، اظهار كرد: امر حفظ قرآن بايد از خانه‌ها آغاز شود؛ لذا رسانه‌ها بايد در اين راستا تبليغات گسترده‌ای را انجام دهند و اين‌گونه عزم ملی برای حفظ قرآن برانگيخته خواهد شد.


حجت‌الاسلام خاموشی با اشاره به تأثير حفظ قرآن در افراد، يادآور شد: حافظ قرآن كمتر گناه می‌كند و آيات قرآن نيز او را از ارتكاب به محارم باز می‌دارد. حفظ قرآن به بحث تفسير نيز كمک شايانی می‌كند و در اين راستا پيشنهاد می‌شود كه ائمه جماعات و مبلغان دين حفظ قرآن كريم را آغاز كنند.


وی با بيان اينكه پرورش و تعليم مربيان و اساتيد قرآن يكی از اصول كار و اولويت‌های سازمان تبليغات اسلامی برای گسترش فرهنگ قرآنی است، عنوان كرد: هم اكنون كشور ظرفيت‌های زيادی برای برپايی كلاس‌های قرآن دارد از همين رو نبايد منتظر وصول بودجه‌های قرآنی شد.


رئيس سازمان تبليغات اسلامی با اشاره به فضای قرآنی كشور، بيان كرد: فضای قرآنی كشور با توجه به تلاش‌هايی كه در اين راستا شده توسعه چشمگيری داشته و اميدواريم اين توسعه ادامه يابد تا جامعه ما، جامعه‌ای قرآنی شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت