زیر چاپ رفتن قرآن دانش آموز تا دیماه امسال

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد بابایی، مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قران با اشاره به چاپ قرآن با ویژگی تفسیر موضوعی ویژه دانش آموزان گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد این قرآن علاوه بر ترجمه با توجه به گروه سنی دانش آموزی در هر صفحه نکات کلیدی شرح و تفسیر داده شده است.


وی عنوان کرد: این قرآن در مرحله تجدیدنظر قرار دارد و امیدواریم تا پایان دی ماه آماده چاپ در قطع وزیری شود. بابایی با اشاره به حضور گروه مجرب مترجمان ویژه قرآن دانش آموز خاطرنشان کرد: در این گروه منتشکل از اساتیدی چون دکتر مستفید، عبایی، علامی، حجت الاسلام شهیدی پور و مهدی سیف حضور بوده است.


وی ادامه داد: شورای تالیف به سرپرستی محمد فقیهی رضایی، گروه ویرایش و بازنگری توسط دکتر مرتضی توکلی، علیرضا چیذری، دکتر دولتی و ویراستاری محمد مهدی عقابی از جمله فعالان در تهیه قرآن دانش آموز بوده اند.


بابایی با بیان این مطلب که چاپ قرآن با ترجمه ویژه گروه سنی دانش آموزشی در فاز اول به صورت آزمایشی اجرا می شود تصریح کرد: این قرآن در ابتدا به صورت تیراژهای کم چاپ می شود تا پس از رفع ایرادات با پختگی بیشتر آماده استفاده عموم شود.


وی با اشاره به بهره مندی از قرآن دانش آموز در سیستم آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: پس از رفع ایرادها مرکز طبع و نشر این آمادگی را دارد که پیشنهاد استفاده از قرآن دانش آموز در مسابقات قرآن دانش آموزی و یا آموزش ترجمه ای به وزارت آموزش و پرورش دهد.


بابایی با اشاره به ترجمه و تفسیر صنفی قرآن به عنوان یکی از دستورالعمل های فعالیت مرکز طبع و نشر قرآن کریم خاطرنشان کرد: در فاز دوم قرآن با ترجمه ویژه دانشجویان را آغاز کرده وامیدواریم در آینده ای نزدیک ترجمه قرآن ویژه اصناف مختلف همچون خانواده را طرح ریزی کنیم.


: shabestan

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت