اعطای مدرک معادل دكتری به حافظان ممتاز قرآن

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

ابراهيم رستمی، بازرس مركز هماهنگی توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور، گفت: مقدمات طرح اعطای مدرک معادل دكتری به حافظان ممتاز قرآن‌ كريم از سوی اين مركز انجام شده و به زودی اجرايی می‌شود.


وی با اشاره به اين‌كه مركز توسعه هماهنگی و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور در راستای ترويج و اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه، تسهيلات ويژه‌ای را به حفاظ اختصاص داده است، افزود: اولويت اصلی اين مركز حمايت از فعالان قرآنی سراسر كشور است.


اين فعال قرآنی، با بيان اين‌كه در سال‌های گذشته برنامه‌های قرآنی به صورت فعلی منسجم و هدفمند نبود، ادامه داد: در حال حاضر اساتيد برجسته و بين‌المللی در سطح كشور به تدريس معارف قرآنی می‌پردازند.


وی حمايت از مؤسسات قرآنی كشور را از ديگر اهداف و اولويت‌های مركز هماهنگی توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور عنوان كرد و يادآور شد: اميد است در سال‌های آينده شاهد رشد روز افزون مؤسسات و همچنين فعالان قرآنی در سطح كشور بود.


رستمی در ادامه به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهيم قرآن‌كريم در استان زنجان اشاره كرد و متذكر شد: خوشبختانه در اين دوره، استقبال خوبی را از سوی فعالان قرآنی استان زنجان شاهد هستيم، به طوری‌كه تعداد شركت‌كنندگان در اين مرحله نسبت به سال قبل 50 درصد افزايش داشته است.


وی هدف از برگزاری آزمون حفظ و مفاهيم قرآن‌كريم را ترويج معارف و مفاهيم قرآنی در بين جوانان و نوجوانان دانست وعنوان كرد: با توجه به اين‌كه امروز دشمن با بحث جنگ نرم وارد ميدان شده است، هدايت جامعه به سمت مفاهيم قرآنی می‌تواند عامل بسيار مهمی در خنثی كردن توطئه‌های دشمنان باشد.


اين حافظ برجسته قرآن‌كريم تصريح كرد: همان‌طور كه جوانان و نوجوانان كشور در دوران انقلاب و 8 سال دفاع مقدس در راستای حفظ آرمان‌‌ها و ارزش‌های دين مبين اسلام خون خود را نثار انقلاب كردند، جوانان امروز نيز وظيفه دارند در جهت ادامه راه امام و شهيدان همواره در صحنه بوده و با ترويج معارف قرآنی در جامعه فتنه‌های دشمنان را خنثی كنند.


بازرس مركز هماهنگی توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور در پايان خاطر‌نشان كرد: نتايج دهمين دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهيم قران‌كريم اواخر آذر‌ماه امسال از طريق پايگاه اطلاع‌رسانی این مرکز اعلام خواهد شد.


: iqna

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید