تربيت هزار و 300 مربی حفظ قرآن در صورت تأمين اعتبارات

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد انجم‌شعاع، مدير عامل اتحاديه مؤسسات قرآنی ـ مردمی كشور، در مورد فعاليت مؤسسات قرآنی در نيمه دوم سال جاری و هزينه‌كرد آنان گفت: نظر به اينكه فعاليت مؤسسات قرآنی تحت پوشش اين اتحاديه، گره محكمی با بودجه‌های دولتی ندارد، ضمن اينكه مؤسسات در برنامه‌های خود برپايه مشاركت‌های مردمی فعاليت خود را ادامه می‌دهند، همچنان برگزاری دوره‌های مختلف آموزش قرآن كريم را مانند سنوات قبل كه بودجه نيم‌درصدی نيز مطرح نبود به قوت خود ادامه می‌دهد و وقفه‌ای در آموزش‌ها ايجاد نخواهد شد.


وی بيان كرد: در كنار برنامه‌های جاری مؤسسات، ثقل برنامه‌های خود را براساس تدابير مقام معظم رهبری و ستاد ملی حفظ قرآن كريم، برپايه حفظ قرآن خواهيم گذاشت و به منظور تكميل زيرساخت‌های حفظ قرآن در جلسه مديران عامل و اعضای هيئت مديره اتحاديه‌های استانی كه 20 و 21 مهرماه در قم برگزار شد، بررسی‌هايی صورت گرفت.


انجم‌شعاع ادامه داد: تربيت هزار و 300 نفر مربی حفظ قرآن با تأمين منابع مالی آن در نيمه دوم سال جاری از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی را خواهيم داشت تا كمبود مربی حفظ قرآن برای ادامه دادن طرح حفظ برطرف شود و با آمادگی بيشتری قرآن‌آموزان مؤسسات را به حفظ جزء 29 قرآن سوق دهيم.


مدير عامل اتحاديه مؤسسات قرآنی ـ مردمی كشور بيان كرد: آخرين آمار سامانه طرح حفظ قرآن كه از سوی اين اتحاديه به اجرا گذاشته ‌شده است و آمار را لحظه به لحظه ارائه می‌دهد، صد هزار و 315 قرآن‌آموز در مؤسسات مشغول حفظ قرآن هستند. اين رقم صد هزار نزديك به همان تعهدی است كه برای تربيت حفاظ از سوی اتحاديه مؤسسات قرآنی ـ مردمی كشور داده شده بود. البته بخشی از آمار هنوز توسط برخی مؤسسات به ثبت نرسيده است، همچنين از تمامی شركت‌كنندگان در دوره‌های آموزشی آزمون گرفته شده است.


وی افزود: در نيمه دوم سال جاری با تأمين منابع حمايتی، می‌توان اين رقم و ميزان ثبت نام‌كنندگان را افزايش داد. اگر صرفاٌ حمايت‌های مردمی باشد فقط 30 درصد به تعداد ثبت نام كنندگان در طرح حفظ قرآن افزوده می‌شود.


انجم‌شعاع در ادامه به مهمترين برنامه‌های اجراشده در نيمه اول سال 91 اشاره كرد و افزود: در شش‌ماهه اول سال جاری آموزش‌های روخوانی و روان‌خوانی قرآن را در تمامی مؤسسات به اجرا گذاشتيم و سه ماهه دوم سال تمركز امور را بر روی حفظ قرآن قرار داديم. اما در نيمه دوم سال 91 علاوه بر برنامه‌های آموزشی تكميل وضعيت بيمه‌های مربيان قرآنی را خواهيم داشت كه نزديك به دو هزار نفر با همكاری دستگاه‌های ذی‌ربط مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق حمايت از فعالان فرهنگی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید