سند راهبردی قرآن در فضای مجازی رساننده پیام آیات الهی به گوش جهانیان

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد مهدی بحرالعلوم، معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم، با اشاره به هدف از تدوین سند راهبردی فعالیت های قرآنی در فضای مجازی گفت: محتوای این سند از اهداف، سیاست گذاری، نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدید ها، راهبردها، رسالت و چشم انداز و در یک کلام پیام این نسخه نجات بخش به گوش جهانیان برسد.
 وی با اشاره به این که سند راهبردی قرآن در فضای مجازی با حمایت شورای توسعه فرهنگ قرآنی که زیرنظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تدوین می شود، اظهار کرد: این سند طی دو روز گذشته به شورای انقلاب فرهنگی رسید و این شورا برای انجام عملیاتی این طرح را به سازمان های مربوطه ابلاغ کرد.
بحرالعلوم با اشاره به اینکه برای تدوین این سند، یک شورای کارشناسی با حضور صاحب نظران درحوزه های قرآنی تشکیل دادیم، افزود: کلیات و پیش نویس سند استخراج شده و آن را برای سیصد نفر از فعالان قرآنی بصورت پرسش نامه ارسال و در سایت تلاوت به نظر سنجی گذاشته ایم.
بحرالعلوم با اشاره به تدوین سند راهبردی قرآن در فضای مجازی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه هم اکنون فعالان قرآنی در عرصه های مختلف به خصوص فضای مجازی مشغول تلاش هستند، برای مشخص شدن راهبردها و سیاست گذاری های کلان در این عرصه، نیاز ضروری به تدوین اسناد داریم.
بحر العلوم با اشاره به بهره مندی از حضور برخی از شخصیت های حقیقی و و حقوقی فعال در سازمان ها و موسسات قرآنی تصریح کرد: مصاحبه با مراجع بزرگ تقلید، حضور فعال دانشگاه علوم و قرآن، حضور جدی موسسات قرآنی و مردمی همچون تبیان نمونه های از همکاری های انجام شده در زمینه تدوین سند راهبردی فعالیت های قرآنی در فضای مجازی است.
وی با اشاره به دیدار هفته گذشته سازمان تبلیغات با آیت الله جوادی آملی در راستای تدوین سند راهبردی فعالیت های قرآنی در فضای مجازی عنوان کرد: ایشان در این دیدار با اشاره به لزوم محوریت قرار گرفتن قرآن در زندگی انسان بشری گفت: دین اگر وارد زندگی انسان شود دیگر بیکاری و اختلاس سه هزار میلیارد تومانی وجود نخواهد داشت و باید سعی کنیم قرآنی فکر کنیم و اگر این گونه فکر کردیم، قرآن در زندگی ما حضور پیدا می‌کند.


: shabestan

بازدیدها: 18

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت