معرفی قرآن و شخصيت پيامبر(ص) بهترين راه مقابله با اهانت است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مهدی قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن الكريم، با بيان اين مطلب گفت: با توجه به اهانت به قرآن كريم و پيامبر عظيم‌الشان اسلام حضرت محمد(ص)، برای مقابله با اين موضوع كار اصلی اين است كه تلاش كنيم تا چهره واقعی دين اسلام و شخصيت رسول‌الله(ص) را معرفی كنيم.


وی در ادامه افزود: آن چه كه واقعيت دين اسلام است و آن‌چه كه واقعيت اخلاق و منش و زندگی پيامبر گرامی اسلام(ص) است را بايد به جهانيان بشناسانيم، اين چيزهايی كه دشمنان اسلام می‌سازند، آن چيزی است كه خود آن‌ها می‌خواهند و واقعيت دين اسلام و شخصيت پيامبر اسلام(ص) چيز ديگری است.


رئيس سازمان دارالقرآن الكريم اظهار كرد: جامعه قرآنی و همه مسلمانان جهان، انديشمندان و بزرگان دين همه وظيفه دارند كه در عرصه بين‌المللی چهره واقعی اسلام و پيامبر اعظم(ص) را معرفی كنند و اين كار يك وظيفه محسوب می‌شود.


قره‌شيخ‌لو تصريح كرد: بايد از طريق ساختن فيلم، چاپ كتاب، برگزاری سيمنار، گفت‌وگو و راه‌های مختلف اين كار را بايد انجام دهيم در همه دنيا هم همين كار را انجام شود، آن‌ها از ابزار هنر بر عليه ما استفاده می‌كنند، ما نيز بايد از همان‌ راه‌هايی كه استفاده می‌كنند، بايد استفاده كنيم، اما متاسفانه در اين كار يك مقداری ضعيف هستيم.


وی گفت: ما بعد از انقلاب چند فيلم قرآنی توليد كرده‌ايم، البته يك حركت‌هايی در اين چند سال انجام شده و بايد از همين ابزار برای نشان دادن چهره واقعی اسلام و شخص پيامبر اكرم(ص) و آن چيزی كه در دين ما وجود دارد، استفاده كرد.


رئيس سازمان دارالقرآن الكريم عنوان كرد: ما ماموريت خارجی نداريم، زيرا سازمان تبليغات اسلامی و دارالقرآن ماموريت داخل كشور را برعهده دارد و دستگاه‌هايی مانند سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ماموريت در حوزه خارج از كشور و صحنه‌های بين‌المللی را دارند، آنها بايد بيشتر در اين زمينه سرمايه‌گذاری كنند.


قره‌شيخ‌لو عنوان كرد: ما كتاب‌های بسيار ارزشمندی در رابطه با زندگی پيامبر گرامی اسلام(ص) در رابطه با معرفی پيامبر اكرم(ص) داريم، اگر اين كتاب‌ها به زبان‌های ديگر دنيا ترجمه و چاپ شوند و از روی آنها فيلم ساخته شود، تاثير بسزايی خواهد داشت.


وی در پايان افزود: دستگاه‌های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سيما مسئوليت دارند كه در اين حوزه‌ها وارد شوند و به روشنگری بپردازند تا همگان متوجه شوند كه شخصيت پيامبر اكرم(ص) بسيار ارزشمند و والا است.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید