برگزاری بیست و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

رحیم قربانی، رییس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برگزاری بزرگ‌ترین رویداد قرآنی کشور در سطح دانشجویان گفت: همزمان با هفته ولایت و در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی جشنواره ملی قرآن و عترت را در محل سفارت سابق آمریکا برگزار می‌کنیم.


وی با اشاره به چگونگی راه‌یابی شرکت‌کنندگان به مرحله پایانی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: هفت ارگان از مراکز علوم و تحقیقات کشور مانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه علوم قرآنی رقابت‌های خود را در سطح دانشگاهی برگزار کردند و نفرات منتخب به جشنواره ملی قرآن و عترت راه یافته‌اند.


وی با اشاره به برگزاری زودهنگام بخش کتبی بیست و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت تصریح کرد: مرحله کتبی جشنواره را در 4 رشته قرآن‌شناسی، زندگی 14معصوم، فرازهای قرآن و عترت و مفاهیم قرآنی از 14 مهر آغاز می‌کنیم و تنها نفرات گزینش‌شده در این آزمون می‌توانند از بخش شفاهی جشنواره ملی قرآن و عترت که در آبان برگزار می‌شود، شرکت کنند.


قربانی با اشاره به برخی از رشته‌های شفاهی بیست و هفتمین دوره جشنواره قرآن و عترت اظهار کرد: قرائت، ترتیل، حفظ 5 جزء، 10 جزء و کل قرآن و نیز بخش مداحی و دعاخوانی تنها بخشی از رشته‌های شفاهی بیست و هفتمین دوره جشنواره قرآن و عترت است.


وی عنوان کرد: آثار ارسالی در بخش پژوهشی و ادبی جشنواره را از 15 مهر مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا برگزیدگان در مرحله نهایی جشنواره ملی قرآن و عترت در آبان شرکت کنند.


قربانی با اشاره به اهم فعالیت‌های سازمان بسیج دانشگاهی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست تخصصی با مسئولان قرآن و عترت دانشگاه تهران روز چهارشنبه در مجتمع فرهنگی 13 آبان، آغاز طرح الحافظون با حضور 12 هزار بسیجی و محوریت حفظ قرآن، اجرایی طرح مهدی (عج) یاوران با حضور 313 گروه 14 نفره دانشجویی و برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه شرکت‌کنندگان در این طرح بخشی از اهم فعالیت‌ سازمان بسیج دانشجویی است.


: shabestan

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید