تخصيص مرحله سوم بودجه طرح نهضت ملی حفظ قرآن تا پايان هفته جاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين حميد محمدی، دبير شورای توسعه فرهنگ قرآنی درباره به تعويق افتادن تخصيص بودجه‌ قرآنی وزارت آموزش و پرورش، گفت: تا پايان هفته جاری تمامی بودجه‌های قرآنی مربوط به وزارت‌ آموزش و پرورش و ساير وزارت‌خانه‌ها پرداخت خواهد شد.


معاون قرآن وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بودجه 44 ميليونی در نظر گرفته شده برای برنامه‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش و طرح نهضت ملی حفظ قرآن، گفت: تاكنون 21 ميليارد تومان از اين بودجه به آموزش و پرورش تخصيص داده شده و مرحله ديگر تخصيص اين بودجه كه شامل 23 ميليارد تومان خواهد بود تا پايان هفته جاری پرداخت می‌شود.


وی درباره ميزان بودجه‌‌ای كه به وزارت آموزش و پرورش پرداخت خواهد شد، گفت: پيشنهاد مسئولان وزارت آموزش و پرورش برای دريافت بودجه فعاليت‌های قرآنی بيشتر از رقم اعلام شده بوده است كه البته رقم 44 ميلياردی تعيين شده، برآوردی است كه در جلسات كميسيون به نتيجه رسيده و نهايی شده است.


حجت‌الاسلام محمدی با بيان اينكه بودجه‌ در نظر گرفته شده برای وزارت آموزش و پرورش در جلسات كميسيون آموزش عمومی قرآن بررسی و در شورای توسعه فرهنگ قرآنی نهايی شده است، ادامه داد: با توجه به گستردگی طرح نهضت ملی حفظ قرآن كه از سوی وزارت آموزش و پرورش در حال اجرا است و بالا بودن هزينه‌های مورد نظر، اين رقم بودجه زياد نبوده و قابل جذب در فعاليت‌های قرآنی اين وزارت‌خانه است.


وی با بيان اينكه بودجه مرحله اول وزارت آموزش و پرورش در فعاليت‌های قرآنی اين وزارت‌خانه به ويژه طرح «نور» جذب شده است، ادامه داد: بودجه‌ای كه اين هفته به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد، برای كمبود اعتبارات طرح نهضت ملی حفظ قرآن است.


معاون قرآن وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در پايان با اشاره به پشت سر گذاشتن نخستين سال اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم از سوی وزارت آموزش و پرورش، اظهار كرد: آموزش و پرورش در نخستين سال اجرای اين طرح موفق بوده اما با مشكلاتی نيز روبه‌رو بوده كه اميدواريم با پيشنهاداتی كه از سوی كارشناسان قرآنی مطرح می‌شود، اين مشكلات نيز رفع شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت