مؤسسات قرآنی با ورود به فضای مجازی پيام اسلام را به گوش جهان می‌رسانند

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمدمهدی بحرالعلوم، معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم، در رابطه با نقش مؤسسات قرآنی در مقابله با هتك حرمت به ساحت مقدس پيامبر اكرم(ص) گفت: قرآن، پيامبر(ص) و اهل‌بيت(ع) از يكديگر جدا نيستند و همگی در يك مسير قرار دارند و اهانت به هر يك از اين مقدسات اهانت به دين و مجموعه دين است و مؤسسات قرآنی كه يكی از نهادهای فعال در عرصه قرآنی هستند بايد به اين هتاكی واكنش نشان دهند.


وی در ادامه بيان كرد: حركت‌های فردی و برخورد‌های منفعلانه در اين زمينه تأثيرگذار نيست و بايد برخورد فعالانه و حركت‌های ايجابی انجام شود و اهل قرآن بايد با توجه به مفاهيم مندرج در قرآن كه از جمله آنها جايگاه پيامبر(ص) اسلام است اهتمام داشته باشند و اين فعاليت را در برنامه‌های خود به صورت مكرر و منظم در نظر بگيرند زيرا جايگاه احكام دين و شخصيت‌های دينی بايد مستحكم باشد.


بحرالعوم تصريح كرد: وظيفه جامعه قرآنی در قبال اينگونه حركت‌های دشمن كه يا برای سنجش درصد حساسيت امت اسلامی و يا برای ضعيف كردن عقايد و غيرت مسلمانان و يا به هر منظوری كه انجام می‌شود اين است كه برخورد صحيح و محكمی داشته باشند.


معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم اظهار كرد: نص صريح آيات قرآن اين است كه جايگاه پيامبر(ص) اسلام جايگاه ويژه‌ای در نظام آفرينش است و صراحتا قرآن می‌فرمايد؛ اهانت به پيامبر بالاتر از اهانت به هر يك از ماست، بنابراين همه در قبال اين اهانت و پاسخ دادن به آن مسئول هستيم از جمله مؤسسات قرآنی كه به قرآن و مفاهيم آن نزديك هستند.


وی در ادامه با اشاره به نقش مديران مؤسسات قرآنی و ديگر نهادهای مردمی گفت: مديران قرآنی در گام اول خود بايد پيشرو باشند و در مراسم‌های عمومی اعتراض به اين هتاكی‌ها شركت كنند و در گام دوم در كلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی خود در مؤسسات به عنوان يك مدافع از اسلام باشند.


بحرالعلوم اظهار كرد: اصل آموزش و ترويج قرآن مشروط بر اين است كه مفاهيم قرآن هم همگام با آن ترويج شود و مؤسسات قرآنی با حركت در اين مسير به بهترين وجه می‌توانند در مقابله با تهاجم‌های فرهنگی، دينی و قرآنی گام بردارند.


وی بيان كرد: تمامی مؤسسات قرآنی فعاليت بين‌المللی ندارند و برخی از اين مؤسسات در سطح محله، شهر و استان خود و تعداد محدودی در سطح بين‌المللی فعاليت می‌كنند اما همين تعداد محدود هم می‌توانند با تمسك به قرآن كه محور فعاليت وحدت جهان اسلام است با ترويج فعاليت‌های قرآنی با رويكرد اهل‌بيت(ع) جايگاه خوبی را در اين زمينه داشته باشند.


بحرالعلوم در رابطه با فعاليت مؤسسات قرآنی در فضای مجازی جهت بسط و گسترش ابعاد واقعی زندگی حضرت رسول(ص) و واقعيت‌های دين اسلام افزود: فعاليت مؤسسات قرآنی در فضای مجازی بسيار مؤثر است زيرا فضای مجازی بدون مرز است و سند فضای مجازی و قرآن كه در سازمان دارالقرآن در حال تدوين است حركتی خوبی به سوی گسترش اين فعاليت است زيرا سرعت‌ و سهولت در دسترسی به مطالب در اين فضا باعث می‌شود با ورود به اين فضا پيام اسلام بهتر به گوش جامعه جهانی رسانده شود.


معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الكريم در پايان خاطرنشان كرد: مديران موفق مشاوران موفقی هم دارند، البته اگر خود مدير قدرت مشاوره كردن با افراد را داشته باشند بهتر است در غير اين صورت بايد از مشاوران دينی و مذهبی در مؤسسات قرآنی استفاده كنند تا اين گروه آگاه‌سازی بيشتری در ميان نسل جوان داشته باشند تا جوانان با مشاهده اين دست حركت‌های توهين‌آميز با آگاهی و نگرش صحيح و درست واكنش نشان دهند.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید