مسابقات قرآن در فضای مجازی راه‌اندازی می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الکریم؛ ضمن بیان مشروح وظایف محوله این معاونت گفت: معاونت ارتباطات با سه بخش اداره ارتباطات، فن آوری (IT) و امور مؤسسات و استان‌ها در حوزه‌های مختلف و مرتبط با فعالیت‌های قرآنی در سراسر کشور فعالیت می‌کند.


«مهدی بحرالعلوم» ضمن اشاره به وظایف اداره ارتباطات به عنوان بخشی از معاونت ارتباطات سازمان دارالقرآن گفت: اداره امور ارتباطات با محور تبلیغ و ترویج قرآن در راستای برگزاری محافل و مسابقات قرآنی، اعطای مدرک رسمی به حافظان قرآن، برگزاری نمایشگاه قرآن‌کریم فعالیت می‌کند.


 «بحرالعلوم» همچنین در خصوص وظایف حوزه فن‌آوری IT به عنوان بخش دیگری از معاونت ارتباطات گفت: این حوزه در دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار فعالیت‌هایی همچون تدوین سند قرآنی، ایجاد فرهنگ قرآنی در فضای مجازی، بازی‌های رایانه‌ای با ایده‌های قرآنی، راه‌اندازی و حمایت از سایت‌های قرآنی، تأیید استاندارد سایت‌های قرآنی و بانک اطلاعات جامع‌قرآنی را پیگیری می‌کند.


*سازمان دارالقرآن 2 هزارو 800 موسسه قرآنی را در شهرو روستا ساماندهی می‌کند 


معاون ارتباطات سازمان دارالقرآن با اشاره به فعالیت‌های قرآنی استان‌ها و حوزه مرتبط با این بخش گفت: امور مؤسسات قرآنی و استان‌ها نیز با تأسیس بیش از 2 هزار موسسه قرآن روستایی و یک هزارو 800 مؤسسه قرآن شهری ضمن ابلاغ برنامه‌های  این سازمان بر عملکرد این مؤسسات نظارت می‌کنند.


 «بحرالعلوم»با اشاره به  سند راهبردی سازمان دارالقرآن‌الکریم در سال جاری تصریح کرد: این سازمان به عنوان یکی از مراجع بزرگ قرآنی کشور، نقش بسزایی در ترویج اصول و فرهنگ قرآنی در سراسر کشور دارد و از این رو سعی بر این است تا تمام نیازهای جامعه قرآنی مرتفع شود.


*ایجاد انگیزه فعالیت قرآنی برای جوانان با استفاده از فضای مجازی


وی همچنین با اشاره به گسترش علم و تکنولوژی در سطح جهان و اقدامات نوظهور سازمان گفت: برنامه‌هایی در فضای مجازی به منظور ایجاد انگیزه قرآنی برای جوانان طرح‌ریزی شده است که یکی از این برنامه‌ها برگزاری مسابقات قرآنی در فضای مجازی است.


در ادامه «بحرالعلوم» سازمان دارالقرآن را به عنوان بازوی اجرایی عرصه قرآن دانست و گفت: سازمان دارالقرآن به عنوان یکی از بازوهای اجرایی در طرح‌ریزی و اجرای فعالیت‌های قرآنی در هر زمینه مستعد و آماده است و با برخی از نهادهای فرهنگی کشور تعاملاتی در راستای انجام فعالیت‌های مشترک دارد که مسابقات «تسنیم»، ویژه کارکنان نهاد‌های فرهنگی کشور نمونه‌ای از آنهاست. 


: farsnews

بازدیدها: 6

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت