استانداردسازی در مسابقات بين‌المللی قرآن ضروری است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

امير محمدزاده، مدير راديو قرآن در جريان برگزاری چهارمين دوره مسابقات قرآن دانشجويان مسلمان جهان، كه به ميزبانی تبريز برگزار شده، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: مسئولان قرآنی جمهوری اسلامی ايران بايد به گونه‌ای مسئولان ساير كشورها را در اين مسئله فعال و به عنوان نمونه شاخص‌های افراد واجد شرايط برای اين مسابقات را به آنها اعلام كنند.


وی با بيان اين كه استانداردسازی موضوعی ميان‌مدت و درزا مدت است كه می‌توان به صورت جدی‌تر آن را دنبال كرد گفت: جمهوری اسلامی ايران می‌تواند زمينه آموزش شركت‌كنندگان خارجی را ايجاد كند و دوره‌هايی فشرده برای اين افراد در نظر بگيرد تا سطح شركت‌كنندگان به هم نزديک‌تر شود.


محمدزاده با مقايسه سطح مسابقات بين‌المللی قرآن با مسابقات ورزشی در اين سطح گفت: همانگونه كه در مسابقات ورزشی شركت‌كنندگان بايد معيارهای لازم را كسب كرده باشند تا امكان حضور در مسابقه را پيدا كنند در مسابقات قرآن نيز بايد چنين باشد و اين مسئله بستگی به هنرنمايی و توان مسئولان قرآنی ساير كشورها دارد تا بتوانند قاريان و حافظانی در سطح بين‌المللی تربيت و به مسابقات جهانی اعزام كنند.


مدير راديو قرآن با تأكيد بر اين كه در سطح مسابقات بين‌المللی قرآن همواره اختلاف سطح در مقايسه با مسابقات داخلی مشهود است اظهار كرد: سطح مسابقات قرآن به ميزبانی اوقاف هميشه بالاتر از مسابقات بين‌المللی آن است به اين معنا كه قاريان ماهر ايرانی در مسابقات ملی رقابتی تنگاتنگ دارند تا يك يا دو نفر از آنان انتخاب شود و اين مسئله نشان‌دهنده سطح بالای مسابقات ملی است.


وی ادامه داد: آنچه كه در داخل كشور رخ می‌دهد حضور قاريان و حافظانی است كه به خوبی با هم رقابت كرده‌اند اما اين رقابت‌ها در سطح بين‌المللی ممكن است مورد انتظار مردم نباشد. مردم با ديدن مسابقات ملی يا بين‌المللی اوقاف انتظار دارند رقابت جدی را در مسابقات بين المللی دانشجويان مشاهده كنند.


اين استاد قرآنی اضافه كرد: شايد در يک اقدام دراز مدت در سطح دانشجويی و عمومی بتوان شرايطی را مهيا كرد تا كسانی كه از ساير كشورها به اين گونه مسابقات راه می‌يابند افرادی باشند كه به طور كامل آمادگی رقابت با قاريان و حافظان ايرانی را داشته باشند.


وی سطح كيفی چهارمين دوره مسابقات قرآن دانشجويان مسلمان جهان را مناسب ارزيابی و برای پايه‌ريزی كارهای مشترک در اين زمينه اظهار اميدواری كرد.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید