درخشش نمایندگان ایران در میان دانشجویان قاری و حافظ جهان

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

این دوره از مسابقات که از 21 شهریور ماه به میزبانی شهرداری تبریز و در دو بخش حفظ کل و قرائت با حضور 100 دانشجوی قاری و حافظ کل از 52 کشور مسلمان در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز در جریان بود صبح امروز با معرفی قاریان و حافظان برتر به کار خود پایان داد.


در رشته حفظ کل قرآن کریم، ابوذر کرمی از جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب رتبه اول این مسابقات شد و پس از وی محمدالمصطفی ولدالشیخ احمد از موریتانی، و محمدمحمد خفاجی المحلاوی از مصر، حائز رتبه‌های دوم و سوم شدند.


در رشته قرائت نیز مجید فقیه نماینده شایسته جمهوری اسلامی ایران اول شد و رتبه‌های دوم و سوم این دوره از مسابقات به ترتیب به محمدمهدی عزالدین از لبنان و عنایت الله عصمت‌یار از افغانستان رسید.


بر اساس این گزارش، در پایان رقابت‌های فینال چهارمین دوره مسابقات بین‏‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، نمایندگان جمهوری اسلامی ایران رتبه‌های برتر را از آن خود کردند.


بنا بر این گزارش، در مرحله فینال این مسابقات که روز گذشته،با تلاوت افتخاری شیخ عبدالفتاح الطاروطی، داور این دوره از مسابقات از کشور مصر آغاز شد، در رشته حفظ کل هفت نفر و در قرائت نیز شش نفر از سوی هیئت داوران برای حضور در فینال معرفی شدند.


در رشته حفظ کل قرآن کریم ابوذر کرمی از جمهوری اسلامی ایران، محمدالمصطفی ولدالشیخ احمد از موریتانی، محمدمحمد خفاجی المحلاوی از مصر، انصارالدین انصار از اندونزی، مهتدی عبدلحی‌اف از تاجیکستان، ابوبکر علی‌موتبی از اوگاندا و فاروق اعظم از کشور قطر به مرحله نهایی این مسابقات راه یافتند.


همچنین در رشته قرائت تحقیق نیز مجید فقیه از جمهوری اسلامی ایران، محمدمهدی عزالدین از لبنان، عبدالله احمدحسن از کویت، عباس علی سید از آلمان، عنایت الله عصمت‌یار از افغانستان و قاسم احمدرضی احمدحسن از کشور بحرین به عنوان فینالیست‌های این دوره از مسابقات معرفی شدند.


پس از رقابت فشرده بین شرکت‌کنندگان در نهایت با داوری هیئت داوران چهارمین دوره مسابقات بین‏‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، در رشته حفظ کل قرآن کریم ابوذر کرمی و در رشته قرائت تحقیق قرآن کریم مجید فقیه از جمهوری اسلامی ایران مقام‌های اول را کسب کردند. 


: fars

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید