قاریان و مدرسان قرآن تنها ۱۰ روز برای شرکت در طرح ارزیابی فرصت دارند

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن درباره دومین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن گفت: ثبت نام مقدماتی این طرح از نیمه رمضان المبارک سال جاری آغاز شده و تا پایان تابستان 1391 در سامانه جامع طرح ارزیابی ادامه دارد.


وی با اشاره به لزوم بهره مندی شرکت کنندگان از اطلاعات کافی و آیین نامه طرح ارزیابی قاریان و مدرسان تاکید کرد: حتماً داشتن اطلاعات کافی جهت ثبت نام در آزمون این طرح نیازمند این است که داوطلبان، قاریان و مدرسان، از آیین نامه ها و دستورالعمل های آن اطلاعات کافی داشته باشند. اطلاعات مورد نیاز در سایت شورای عالی قرآن موجود می‌باشد که به داوطلبان توصیه می‌کنیم تا تمام مطالب و اطلاعیه‌ها را مطالعه کنند.


میرزاجانی با اشاره به مخاطبان این طرح خاطرنشان کرد: مخاطبین این طرح همه قاریان قرآن و مدرسان قرائت قرآن کریم در سراسر کشور هستند و همه این مخاطبان بدون محدودیت سنی یا جنسیتی می‌توانند در این طرح شرکت کنند.


وی با اشاره به اهداف این طرح تصریح کرد: سوق دادن جامعۀ قاریان و مدرسان قرائت قرآن به سمت محورهایی که در طرح دیده شده، ارتقاء همه جانبه ایشان را طی چند سال آینده شاهد باشیم. این طرح یک هدف و قله بلند و ایده آلی دارد که باید با برنامه ریزی مناسب، قاریان و مدرسان قرائت قرآن به مرور به این سمت حرکت بکنند و در کنار ارتقاء توانمندی در امر قرائت و تدریس، به ارتقای سایر علوم و توانایی‌های لازم و مرتبط که در این طرح پیش بینی شده، همت گمارند. هدف بعدی این است که در حوزه قرائت و تدرس قرائت قرآن که یک مقوله پردامنه و تأثیرگذار در جامعۀ ما محسوب می شود ساماندهی مطلوبی صورت بگیرد. همچنین خدماتی و امکاناتی که قرار است توسط نظام در اختیار این قشر مؤثر قرار بگیرد، با اجرای این طبقه بندی و سطح بندی تسهیل شود.


به گزارش سایت حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، میرزاجانی در پاسخ به این سوال که آیا سنوات آتی هم شاهد برگزاری دوره‌های بعدی این طرح هستیم اظهار کرد: طبق آن‌چه که در آیین نامه و دستورالعمل ابلاغی آمده، شورای عالی قرآن موظف است در هر سال یک بار این طرح را اجرا کند. همانگونه که سال قبل شاهد برگزاری دور اول آن بودیم، ان شا الله سال‌های آتی نیز دوره‌های بعدی برگزار می شود.


وی عنوان کرد: همانند دوره اول طرح، به عنوان آزمون ورودی، فایل های تصویری تلاوت از داوطلبین دریافت و آثار رسیده در شورای عالی قرآن داوری می‌شود.


رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره اعطای مدرک معتبر به قاریان و مدرسان در این طرح افزود: در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان، کسانی که مراحل ارزیابی را با موفقیت پشت سر می گذارند و حائز یکی از درجات چهارگانه می‌شوند گواهی نامه ای از شورای عالی قرآن دریافت می کنند. دارندگان این گواهی نامه از مزایای درجات 1 تا 4 هنری هنرمندان بهره‌مند می شوند.


: shabestan

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید