بیش از پنج هزار نخبه قرآنی امسال جذب آموزش و پرورش می شوند

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حمیدرضا حاج بابایی، وزیر آموزش و پرورش در محل برگزاری بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز، نماز را کوتاه ترین راه برای رسیدن به خدا دانست و گفت: گسترش نماز نیازمند فرهنگ سازی، الگوسازی و خوشایند سازی است و این مهم برعهده جریان تعلیم و تربیت کشور است.


 وی دستگاه های تعلیم و تربیت و مسئول در توسعه فرهنگ نماز را خانواده ها، رسانه ها، جامعه، منابر دینی و الگوهای اجتماعی دانست و اظهار کرد: نباید نماز را فریضه ای خاموش، فردی و خصوصی بدانیم.


حاجی بابایی درباره نقش خانواده و آموزش و پرورش، گفت: اعتلا و انحطاط انسان ها در خانواده رقم می خورد و همه ما با صدای الله اکبر پدران و مادرانمان نماز خوان شدیم و آموزش و پرورش فقط ثبات این اعتقادات برخاسته از خانواده را بر عهده دارد.


وی تعداد آموزشگاه هایی که در سال تحصیلی 88-89 نماز در آنها با حضور روحانی اقامه می شد را 23 هزار مدرسه دانست و بیان کرد: این رقم در سال تحصیلی 90-91 به 90 هزار مدرسه رسیده است.


وی افزود: آموزش عملی نماز در مقطع ابتدایی از سال تحصیلی 88-89 تا 90-91 از 75 درصد به 92 درصد افزایش یافته است.


وزیر آموزش و پرورش راه اندازی مدارس قرآن و جذب پنج هزار برجسته قرآنی به آموزش و پرورش در سال جاری را از دیگر برنامه های درخور توجه این وزارتخانه دانست و از اول مهر انجام می شود.


منبع: خبرگزاری شبستان

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید