تجلیل از دو و نیم میلیون حافظ در نیمه شهریورماه

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد بنیادی، مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح ملی حفظ قرآن در وزارت آموزش و پرورش، گفت: مفتخر هستیم اولین وزارتخانه در اجرایی‌کردن طرح ملی حفظ شناخته می‌شدیم و حسب دستورات وزیر آموزش و پرورش در راستای اجرای هرچه بهتر منویات رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، اختتامیه این طرح با حضور دکتر احمدی‌نژاد برگزار شد.


وی با اشاره به اجرای موفق این طرح از آغاز تاکنون خاطرنشان کرد: در 32 استان کشور طرح ملی حفظ آغاز شد که با جذب منابع انسانی و سیاست‌گذاری مناسب شاهد حضور گسترده‌ای از دانش‌آموزان و فرهنگیان در این طرح بودیم.


بنیادی با اشاره به چگونگی ثبت‌نام متقاضیان در طرح ملی حفظ تصریح کرد: سایت اینترنتی به آدرس www.quranemu.ir آماده ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان در طرح حفظ قرآن هستند که تاکنون 3 و نیم میلیون نفر نام‌نویسی کرده‌اند.


 وی با اشاره به سایت مجازی اداره کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: این سامانه به عنوان یکی از کامل‌ترین بانک اطلاعاتی حفاظ کشور خواهد شد و نیز شرکت‌کنندگان در این طرح برای آگاهی از موفقیت در مرحله اول آزمون طرح ملی حفظ می‌توانند استفاده کنند.


بنیادی عنوان کرد: تاکنون 12 میلیون CD و نرم‌افزار ویژه آموزش شرکت‌کنندگان، دانش‌‌آموزان و فرهنگیان در طرح ملی قرار گرفته است.


وی با بیان این مطلب که برخی از نخبگان حفظ دانش‌آموز در محضر مقام معظم رهبری به اجرای برنامه قرآنی پرداختند، افزود: در مراسم دیدار قاریان و حافظان کشور در محضر مقام معظم رهبری تعدادی از دانش‌آموزان حافظ به اجرای برنامه‌های قرآنی پرداختند که مورد تجلیل، تکریم، تأکید استمرار و پی‌گیری طرح ملی حفظ توسط رهبر کبیر انقلاب قرار گرفت.


بنیادی با اشاره به اولین همایش تجلیل از برگزیدگان حفظ قرآن در آینده‌ای نزدیک تصریح کرد: امیدواریم با رایزنی‌های انجام‌شده این همایش را محضر مقام معظم رهبری برگزار کنیم و از برگزیدگان با اهدای جوایز ارزنده تجلیل کنیم.


: خبرگزاری شبستان

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید