پيش‌بينی ثبت‌ نام 5 ميليون دانش‌آموز در طرح «نور» طی سال تحصيلی جديد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد بنيادی، مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی، با بيان اينكه طی دو سال گذشته برنامه‌های متنوع و ارزشمند قرآنی از سوی وزارت آموزش و پرورش برگزار شده است، اظهار كرد: يكی از شاخص‌ترين برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش، طرح نهضت ملی حفظ قرآن بوده كه اين طرح با استقبال خوبی از سوی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان روبه‌رو بوده است.


مديركل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه سال تحصيلی گذشته همزمان با نخستين مرحله اجرای طرح «نور» سه ميليون و 500 هزار دانش‌آموز و فرهنگی از طريق سايت مدرسه مجازی قرآن ثبت‌نام كرده و حفظ قرآن را آغاز كردند، گفت: از ميان سه ميليون و 500 ثبت‌نام شده، 2 ميليون نفر موفق به كسب امتيازات لازم شده و توانستند 70 درصد نمره آزمون را در مراحل مدرسه‌ای، منطقه‌ای و استانی كسب كنند.


بنيادی در ادامه اين بخش از سخنان خود با اشاره به برنامه ويژه وزارت آموزش و پرورش برای اجرای طرح «نور» در سال تحصيلی آينده، افزود: اگر اعتبارات لازم از سوی شورای عالی قرآن به آموزش و پرورش اختصاص يابد، پيش‌بينی می‌كنيم در سال تحصيلی آينده علاوه بر 3 ميليون و 500 هزار دانش‌آموز و فرهنگی ثبت‌نام شده، يك ميليون و 500 هزار نفر نيز ثبت‌نام كنند كه در اين صورت تعداد ثبت‌نام شدگان به 5 ميليون نفر خواهد رسيد.


پاداش برگزیدگان طرح نور اواخر شهریور اهدا می‌شود


وی در بخش ديگری از سخنان خود با يادآوری اينكه وعده وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تربيت دو ميليون دانش‌آموز حافظ قرآن در نخستين سال اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن تحقق يافت و در سال تحصيلی گذشته، 2 ميليون نفر حائز امتيازات لازم شده‌اند، عنوان كرد: 2 ميليون دانش‌آموزی كه موفق به كسب امتيازات لازم شده‌اند اواخر شهريور و اوايل مهرماه، پاداش‌های خود را كه از 25 هزار تومان تا 3ميليون تومان به همراه سفر حج عمره است، دريافت می‌كنند.


وی ادامه داد: دانش‌آموزانی كه سال گذشته در حفظ نيم جزء ثبت‌نام كرده بودند، سال تحصيلی آينده برای حفظ يك جزء تا 3 جزء قرآن ثبت‌نام خواهند داشت و در صورت موفقيت، پاداش‌های يك جزء تا 3 جزء طرح نهضت ملی حفظ قرآن را در پايان سال تحصيلی آينده دريافت خواهند كرد.


در دومین سال اجرا به کیفی‌سازی توجه کرده‌ایم


مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به دومين سال اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم، گفت: با توجه به اين موضوع كه سال تحصيلی آينده، دومين سال اجرای اين طرح است به كيفی‌سازی اين طرح توجه داشته و تلاش كرده‌ايم تا سطح كيفی اين طرح را با به كارگيری 5 هزار مدرس قرآن كه عموماً حافظ كل قرآن بوده و دارای مدارك بالای دانشگاهی هستند، ارتقا دهيم.


وی ادامه داد: 5 هزار مدرس قرآن كه از سال تحصيلی جديد به كار گرفته می‌شوند به عنوان كمك‌كننده در مدارس قرآن خواهند بود و هم‌چنين به عنوان ناظران طرح نهضت ملی حفظ قرآن در كشور فعاليت خواهند داشت و البته در كنار فعاليت اين مدرسان قرآن، معلمان قرآن مدارس نيز در برابر شورای قرآن مدرسه پاسخگو خواهند بود و شورای قرآن مدرسه پاسخگوی منطقه و شورای قرآن منطقه نيز پاسخگوی استان خواهد بود.


بنيادی با اشاره به تلاش برای اجرای هر چه بهتر طرح «نور» در سال تحصيلی آينده، افزود: تمام راهكارهايی كه برای اجرای هر چه بهتر طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم از قبيل منابع و محتوا و شيوه‌های آموزشی وجود داشته است، را جمع‌آوری كرده و برای سال تحصيلی آينده اجرايی خواهيم كرد.


وی در پايان با اشاره به مشاركت راديو قرآن و سيمای قرآن در اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن كريم و با بيان اينكه صدا و سيما به كمك وزارت آموزش و پرورش آمده است، يادآور شد: تمام راهكارهای لازم در طرح نهضت ملی حفظ قرآن ديده شده و ما هيچ مشكلی برای اجرای اين طرح در سال تحصيلی آينده نداريم.


: iqna

بازدیدها: 7

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید