جذب مخاطبان با تصويرسازی در كتب دينی و قرآنی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

سيدمرتضی اسماعيلی‌طبا، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، درباره برپايی بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم اظهار كرد: ما اولين استانی هستيم كه به صورت خاص دارای غرفه و بخش ويژه در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم هستيم.


وی با اشاره به كتاب‌های قرآنی و دينی ارائه شده در نمايشگاه و مثبت ارزيابی كردن آنها، ادامه داد: همچنين جشنواره وبلاگ‌های قرآنی را نيز همزمان با برپايی اين نمايشگاه برگزار كرديم؛ با اين وجود لازم است كه برنامه‌های جنبی بيشتری در نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم اجرا شود تا جوانان و نوجوانان بيشتر حضور داشته باشند.


اسماعيلی‌طبا اظهار كرد: طرح‌هايی مانند روخوانی ‌قرآن به صورت جمعی است كه در آن چندين هزار نفر شركت می‌كنند، اما ظرفيت اجرای طرح‌های بيشتر در اين راستا وجود دارد.


وی عنوان كرد: هر سال بخش‌های مختلفی به نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم اضافه می‌شود كه زيبايی‌های تصويری و بصری بازديد را بالا می‌برد. همچنين داستان‌های قرآنی نيز ظرفيت بالايی در اجرا و تصويرسازی نمايشگاه دارد.


اسماعيلی‌‌طبا تصريح كرد: آنچه كه از همه مهمتر و ضروری به نظر می‌رسد بحث مخاطب‌شناسی در برنامه‌های جنبی نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم است، به طوری كه نمايشگاه قرآن بايد يك محل برای رفت‌ و آمد باشد تا علاوه بر بازديد، سبب تقويت برنامه‌های فرهنگی و قرآنی شود.


وی توضيح داد: بهتر است به جای اضافه كردن بخش‌های جديد هنری، خوشنويسی، تهذيب و .. كه هر كدام در جای خود موثر و خوب است، تمركز اصلی بيشتر به سمت برنامه‌ها و نشست‌های مختلف ادبی، دينی، قرآنی و… معطوف شود.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید