قصص قرآنی ایده‌های مناسبی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

سید محمد حسینی در مراسم رونمایی از آثار فاخر قرآنی گفت: حضور باشکوه مردم در نمایشگاه قرآن موجب دلگرمی فعالان قرآنی کشور است و هنرمندانی که در این عرصه تلاش می‌کنند، با حمایت مردم با انگیزه ای مضاعف به کار خود در این زمینه ادامه می‌دهند.


وی با اشاره به برگزاری مسابقه ایده‌های قرآنی بازی‌های رایانه‌ای افزود: این ایده از نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران آغاز شد و اقدام قابل توجهی بود.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: به هر حال به جای اینکه قبله آمال ما در بازی‌های رایانه‌ای غرب باشد و از این بازی‌های رایانه‌ای کپی برداری کنیم می‌توانیم از سوژه‌های خوب ایرانی اسلامی استفاده کنیم کما اینکه در سال‌های اخیر این اتفاق در کشور رخ داده است.


حسینی ادامه داد: چنانچه ایده‌های اسلامی مناسب در اختیار بازی‌سازان قرار گیرد دیگر نیازی به استفاده از سوژه‌های غربی نخواهیم داشت.


وی تاکید کرد: ما به توحید معتقدیم اما غرب به انسان نگاهی مادی دارد و فرهنگ ما با غرب متفاوت است.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قصص و داستان‌های زیبای قرآنی چنانچه به درستی پرداخته شوند به بازی‌های جذابی تبدیل خواهند شد.


حسینی ادامه داد: تعداد ایده‌های قرآنی رسیده به جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای بسیار قابل توجه است و می‌توان با ایجاد انگیزه، بازی‌های مناسبی را با استفاده از ایده‌های قرآنی خلق کرد.


وی یادآور شد: اگر ما خواهان عزت هستیم راهی جز تمسک به علم و دانش نداریم و این در حالی است که غرب نمی‌خواهد ایران اسلامی به دانش و فناوری‌های روز دست یابد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با استفاده از علم و دانش روز، بتوانیم به کلام مقام معظم رهبری در عرصه آزاد اندیشی جامه عمل بپوشانیم.


حسینی به لزوم استفاده از فناوری‌های نوین و استفاده از ابزار رسانه ای جدید در دنیا اشاره کرد و گفت: راه گریزی از فناوری‌های نوین نیست و امروز فضاتی مجازی برای ما یک واقعیت است.


وی تاکید کرد: جوانان ما به فضای مجازی علاقه بسیاری دارند و ما وظیفه داریم از این فضا در راستای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی استفاده کرده و حضوری جدی در این عرصه داشته باشیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: غرب در گذشته تلاش می کرد برای عدم انتشار اندیشه اسلامی مانع از حضور مبلغان دینی در کشورهای مختلف شود اما امروز فضای مجازی، مرزهای جغرافیایی را از میان برده و ما نیز وظیفه داریم از این ابزار برای انتقال پیام انقلاب استفاده کنیم.


حسینی یادآور شد: مردم دنیا به دنبال حقیقت هستند و ما باید پیام انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.


وی همچنین گفت: ما باید از همه ظرفیت‌های هنری خود برای ایجاد جذابیت و شفافیت در تبیین مفاهمی قرآنی برای مخاطبان استفاده کنیم و باید به این مهم اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.


: farsnews

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت