همایش ملی “نهج البلاغه و ادبیات” برگزار می شود.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

 به گزارش روابط عمومی موسسه قرآن و نهج البلاغه، حسن مقیاسی روز دوشنبه در نشست خبری همایش ملی نهج البلاغه و ادبیات با بیان اینکه هسته ادبی نهج البلاغه هسته عمیقی است، تصریح کرد: ترجمه نهج البلاغه، بینامتنیت(تناص) و نهج البلاغه، نهج البلاغه و بلاغت، نهج البلاغه و ادبیات تطبیقی، جایگاه نهج البلاغه از منظر ادیبان مسلمان و غیرمسلمان، نماد و نهج البلاغه، سبک شناسی و نهج البلاغه از محورهای این همایش است.


وی با اشاره به تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش تصریح کرد: تاکنون 347 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که ممکن است افزایش پیدا کند.


دبیر علمی همایش ملی نهج البلاغه و ادبیات، از انتشار مقالات ارسالی به دبیرخانه خبر داد و اظهار داشت: مجموعه مقالاتی که به  دبیرخانه می رسد برای داوری ارسال می شوند و اگر نیاز به اصلاح داشته باشد در اختیار مولف قرار داده و  بعد از اصلاح چاپ می کنیم، همچنین مجموعه مقالات به صورت نسخه الکترونیکی منشتر می شود.


مقیاسی با بیان اینکه همه گرو های سنی به این همایش ارسال مقاله داشتند، گفت: از این تعداد مقاله حداقل دانشیاران 27 نفر، استادیار 69نفر، دانشجوی ارشد 107نفر و دانشجوی دکترا 200 نفر هستند و استقبال دانشگاهیان بیشتر از حوزه های علمیه بوده است.


عضو هیات علمی دانشگاه قم ابراز داشت: تعداد 5 کمیسیون تشکیل شده است که در هر کمیسیون حداقل 15 نفر برای ارائه مقاله دعوت می شوند.


وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه کتابی است که هم شیعیان به آن علاقه مند هستند و هم غیرشیعیان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این همایش این است که نهج البلاغه با دید تخصصی از نظر ادبی  بررسی شود،


همچنین آقای محمدرضا شاه نظر دبیر اجرائی همایش ملی نهج البلاغه در نشست خبری همایش ملی نهج‌البلاغه و ادبیات با اشاره به اینکه این همایش از اردیبهشت ماه اعلام شده است، تصریح کرد: این همایش سعی دارد نگاهی تخصصی از منظر ادبیات به نهج‌البلاغه داشته باشد


شاه نظر با بیان اینکه همایش نهج‌البلاغه و ادبیات نخستین همایش از سلسله همایش‌های تخصصی نهج‌البلاغه است، خاطرنشان کرد: بین‌المللی شدن همایش نیز در دستور کار قرار دارد که با توجه به اهمیت والای این کتاب پیگیری چنین اقدامی ضروری است.


وی ادامه داد: پذیرش چکیده مقاله به اتمام رسیده و از این پس افراد می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه قرآن و نهج‌البلاغه اطلاعات مورد نیاز خود را برای شرکت در همایش کسب کنند.


شاه‌نظر با بیان اینکه زمان ارسال اصل مقالات تمدید نخواهد شد، اظهار داشت: همایش نهج‌البلاغه و ادبیات با توجه به تعطیلات عید غدیر در روز پنجشنبه 18 آبان ماه در شهر مقدس قم برگزار می شود.


وی در پایان با اشاره به مهلت ارسال مقالات گفت: آخرین مهلت ارسال اصل مقالات 15 مهرماه اعلام شده که امیدواریم برگزاری این همایش موجب آشنایی هرچه بیشتر مردم ایران با نهج‌البلاغه و ویژگی‌های این کتاب عظیم شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید: 

بازدیدها: 21

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید