حميد محمدی از فعاليت‌های ضعيف بخش آموزش نمايشگاه قرآن انتقاد كرد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، رئيس بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن، با اشاره به فعاليت‌ بخش‌های كودك و نوجوان و بخش آموزش بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم برای مخاطبان كودك و نوجوان و خانواده‌های آنان، اظهار كرد: در اين دوره از نمايشگاه قرآن تلاش داشته‌ايم كه بخش‌های جذابی را برای كودكان و نوجوانان ايجاد كرده و فعاليت‌ اين بخش‌ها را متناسب با نيازهای كودك و نوجوان ساماندهی كنيم.


رئيس بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم در اين بخش از سخنان خود با اشاره به فعاليت‌های بخش آموزش نمايشگاه قرآن و در پاسخ به پرسش ايكنا مبنی بر وجود ضعف‌هايی در برنامه‌های اين بخش، گفت: ضعيف بودن سطح برنامه‌ها و فعاليت‌های بخش آموزش به خاطر آقايان وزارت آموزش و پرورش است كه بايد سرمايه‌گذاری بيشتری در اين زمينه می‌كردند.


وی يادآور شد: آقايان وزارت آموزش و پرورش كه مسئولان برپايی بخش آموزش نمايشگاه قرآن هستند، بايد سرمايه‌گذاری بيشتری در اين زمينه انجام می‌دادند، نيروهای قوی‌تری می‌آوردند و برنامه‌‌ريزی بيشتری می‌كردند كه البته در اين ميان كمبود فضای بخش آموزش نيز در پايين آمدن سطح فعاليت‌های اين بخش بی‌تأثير نبوده است.


حجت‌الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به فعاليت‌های بخش آموزش نوزدهمين نمايشگاه قرآن عنوان كرد: برنامه‌های بخش آموزش نمايشگاه قرآن در سال گذشته با تنوع بيشتری اجرا می‌شد كه البته انتظار داشتيم اين روند در بيستمين نمايشگاه قرآن نيز دنبال شود.


رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی در اين بخش از سخنان خود با يادآوری اينكه برنامه‌های امسال بخش آموزش نمايشگاه قرآن نيز از سوی وزارت آموزش و پرورش در حال اجرا است، اظهار كرد: هرچند كه وزارت آموزش و پرورش عهده‌دار فعاليت‌های اين بخش بوده اما به هر حال متولی اصلی اين بخش خودمان هستيم و با همكاری آموزش و پرورش تلاش می‌كنيم كه سطح برنامه‌های بخش آموزش را ارتقا بخشيم.


وی در ادامه عنوان كرد: با تذكراتی كه به مسئولان بخش آموزش بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن داده‌ايم، اميدواريم روند فعاليت‌ها و برنامه‌های اين بخش بهتر شود و طی روزهای باقيمانده از نمايشگاه شاهد اجرای برنامه‌های بهتری از سوی اين بخش باشيم.


حجت‌الاسلام محمدی در بخش ديگری از سخنان خود با يادآوری ارتقای سطح فعاليت‌های بخش كودك و نوجوان در اين دوره از نمايشگاه قرآن، گفت: در بخش كودك نمايشگاه قرآن تلاش كرديم تا از افراد جديدتر كه برنامه‌های نوتری در اين زمينه دارند، استفاده كنيم و شرايط جديدتری را برای حضور كودكان و نوجوانان در اين بخش فراهم كنيم.


وی با اشاره به افزايش استقبال بازديدكنندگان بخش كودك و نوجوان نمايشگاه قرآن، افزود: استقبالی كه امسال از بخش كودك و نوجوان نمايشگاه قرآن داريم محصول همين قصه است كه از نظر تئاتر قرآنی، ارائه قصه‌های قرآنی متنوع، كارشناسان قرآنی جديد و … توجه ويژه‌ای صورت گرفته است.


مشاور قرآنی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در پايان با عنوان اين مطلب كه امسال به دليل كمبود جا، فضای كمتری را در اختيار بخش‌های مختلف نمايشگاه قرار داده‌ايم، گفت: اما فضای بخش كودك و نوجوان را به خاطر اهتمامی كه به اين بخش‌ها و اثربخشی فعاليت‌های آنان داشته‌ايم، كم نكرديم.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید