برپايی اختتاميه جشنواره پايان‌نامه‌های قرآنی در نمايشگاه بين‌المللی قرآن

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر امور فرهنگی وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوری، جليل دارا، مديركل امور فرهنگی اين وزارت‌خانه، ضمن اعلام اين خبر افرود: با توجه به اهميت و جايگاه دانشگاه در توسعه و ترويج فضای فكری امسال سعی شده است كه در نمايشگاه قرآن به بعد كيفی نگاه ويژه ای داشته باشيم. لذا دانشگاه های مختلفی از سراسر كشور با تاكيد بر جنبه های مختلف خصوصاً موضوعاتی كه به آن اشاره شد، امسال در نمايشگاه قرآن حضوردارند.


وی تصريح كرد: به منظور استفاده بيشتر علاقمندان به موضوعات قرآنی، پايان‌نامه‌ها و پژوهش‌های برتر قرآنی برگزيده شده در اين بخش از نمايشگاه در دسترس علاقمندان قرار داده شده است تا قرآن‌پژوهان بهتر و با سهولت بيشتری بتوانند به تحقيق در اين زمينه و در ايام برپايی نمايشگاه بپردازند.


دارا اضافه كرد: البته اختتاميه يازدهمين جشنواره سراسری پايان‌نامه‌های برتر قرآنی نيز دهه آخر ماه مبارك رمضان و در محل نمايشگاه قرآن برگزار خواهد شد و از پايان‌نامه‌های برگزيده اين دوره تجليل خواهد شد.


وی ضمن اشاره به استقبال بازديدكنندگان نمايشگاه از بخش دانشگاهی گفت: با توجه به غنای محتوايی بخش دانشگاهی استقبال خوبی ازاين بخش صورت گرفته است ضمن اينكه ما برگزاری مسابقات قرآنی روزانه را در اين بخش شاهد هستيم به طوری كه هرروز از موضوعات مختلف قرآنی و از ميان بازديدكنندگان مسابقه ای برگزار می شود و به نفرات برتر جوايزی اهدا می شود.


مدير كل امور فرهنگی وزارت علوم در پايان خاطرنشان كرد: از ديگر برنامه هايی كه در بخش دانشگاهی بيستمين نمايشگاه بين المللی قرآن كريم اجرا می شود می توان به ارائه دستاوردهای علمی-پژوهشی بالاخص مباحث ميان رشته ای قرآن كريم اعم از كتاب ، نشريه ، نرم افزار و… اشاره كرد.


وی اظهار كرد: ارائه ابتكارات و نوآوری‌ها در زمينه فعاليت‌های قرآنی، راه‌اندازی سرای قرآنی در دانشگاه های سراسر كشور باهدف توسعه آموزش های عمومی، طرح حفظ قرآن دانشگاهيان و طراحی دستگاه ختم قرآن و ارائه آثار قرآنی برتر بيست و هفتمين جشنواره قرآن كريم دانشجويان سراسر كشور در بخش های پژوهشی، ادبی و هنری از ديگر برنامه های درنظرگرفته شده در بخش دانشگاهی اين دوره از نمايشگاه بين المللی قرآن كريم است.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت