توسعه فرهنگ قرآنی در جهان، بساط سلطه و استکبار را بر می چیند

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته با حضور در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برپایی نمایشگاه موجب انس بیشتر با قرآن می‌شود، گفت: وجود بخش‌هایی مختلف در نمایشگاه قرآن همانند رستاخیز قرآنی، اعجاز در قرآن و وجود تابلوهایی مصور از آیات قرآنی موجب درک بیشتر مفاهیم قرآن برای مردم می‌شود.


وی با بیان اینکه شب گذشته جلسه‌ای با نمایندگان کشورهای مختلف که اکنون در نمایشگاه حضور دارند برگزار کردیم، تصریح کرد: در این جلسه مطرح شد که قرآن کتاب هدایت و نجات است و اگر مردم دنیا با مضامین قرآنی آشنا شوند مطمئنا تحمل شرایط فعلی حاکم بر نظام سلطه و ناعادلانه و سرمایه‌داری را در جهان ندارند.


 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن کتاب حرکت، انقلاب و قیام است، اظهار کرد: به وسیله قرآن می‌توان در بیداری اسلامی که امروز شاهد آن در سراسر جهان هستیم در کل دنیا فراگیر باشیم.


حسینی با اشاره به پیام بیستمین نمایشگاه قرآن برای کشتار مظلومانه مردم مسلمان میانمار اظهار کرد: نمایشگاه قرآن یک نمایشگاه زنده و پویا است و نسبت به حوادث جهان نمی‌تواند بی‌توجه باشد، همان‌طور که در مقابل کشتار مردم در بحرین سکوت نکردیم در مقابل کشتار مردم مسلمان میانمار هم سکوت نمی‌کنیم.


وی ادامه داد: اعتراض ایران به برخی از کشورهای اسلامی به کشتار مردم میانمار موجب شد که بفهمند نمی‌توانند خودسرانه هر کاری را که دلشان می‌خواهد انجام دهد.


 به گفته وی، یک تیم مستندساز برای ساختن مستند از کشتار و وضعیت مردم میانمار به این کشور اعزام شده‌اند تا جنایات دولتمردان این کشور در سراسر جهان انعکاس پیدا کند.


وی با بیان اینکه نمایشگاه پذیرای همه قشرهای جامعه است، خاطرنشان کرد: همه علاقه‌مندان به قرآن اگر فرصت کنند و بیایند حتما با توجه به بخش‌های مختلف که نسبت به هر قشری محصولات و آثار قرآنی ارایه کرده‌ می‌توانند بهره‌مند شوند.


حسینی ادامه داد: نمایشگاه با توجه به تجربه خوبی که از سال‌های گذشته به جای مانده امسال شاهد ابتکار و نوآوری‌های خوبی هستیم که نشان‌دهنده سطح بالای نمایشگاه است و همه بخش‌ها جذابیت‌های خاص خود را دارند.


 وی با اشاره به اینکه هفته آینده جلسه‌ای با سفرای کشورهای اسلامی در خصوص حمایت از مردم فلسطین داریم، گفت: روز جهانی قدس امسال ویژگی‌های خاصی دارد چرا که همه کشورهای اسلامی روز قدس را که آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان است به رسمیت شناخته‌اند و با جلسه‌ای که در پیش داریم برنامه‌هایی در خصوص حمایت به معنای واقعی از قدس را خواهیم داشت.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: امسال نمایشگاه‌ قرآن در خیلی از استان‌ها برپا می‌شود تا مردم از دیدن نمایشگاه فیض ببرند.


امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم‌مقام وزیر در امور قرآنی ساعت 17 و 30 دقیقه از نخستین طرح «چادر و مانتو» در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مصلی تهران رونمایی می‌شود.


: shabestan

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید

مدرسه هنر تلاوت