ثبت‌ نام دومين دوره طرح ارزيابی قاريان در غرفه شورای عالی قرآن آغاز می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حميد كريمی، مسئول غرفه شورای عالی قرآن در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، با اعلام اين مطلب گفت: يكی از دغدغه‌ها و مطالبات جامعه قرآنی كشور، انسجام و شفاف‌سازی در امر رتبه‌بندی آنان بوده كه در آن طبقه‌بندی عناصر قرآنی با توجه به ويژگی‌های علمی و مهارت‌های علمی آنان ضابطه‌مند شده باشد.


وی در ادامه افزود: اين امر مهم در تاكيدات مقام معظم رهبری در تعيين حد قاری كامل خود را به خوبی نمايان ساخته است و در همين راستا در سايه اين رتبه‌بندی شفاف و ضابطه‌مند هر قاری و مدرس قرآن كريم ضمن شناخت توان‌مندی‌ها و استعدادهای تلاوتی خويش، زمينه ارتقاء به رتبه‌های بالاتر را نيز به خوبی رصد می‌كند تا در مجموع رشد و ارتقاء كلی جامعه قرآنی فراهم شود.


مسئول غرفه شورای عالی قرآن در نمايشگاه قرآن اظهار كرد: در همين راستا و با تلاش‌های وافر و تشكيل جلسات متعدد كارشناسی به منظور شناسايی و رتبه‌بندی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم و تسهيل تعامل و خدمت‌رسانی دستگاه‌های مختلف با آن‌ها، آئين‌نامه ضوابط ارزيابی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم مصوب جلسه نهم شورای توسعه فرهنگ قرآنی به شورای عالی قرآن ابلاغ شد.


كريمی تصريح كرد: بر طبق اين آئين‌نامه شورای عالی قرآن هر سال حداقل يك دوره آزمون تخصصی طرح ارزيابی و رتبه‌بندی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم برگزار و به قبول‌شدگان گواهی‌نامه تخصصی قرائت قرآن كريم اعطاء می‌كند.


وی گفت: در همين راستا به زودی ثبت‌ نام حضوری و اينترنتی دومين دوره طرح ارزيابی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم در غرفه شورای عالی قرآن در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم آغاز می‌شود.


مسئول غرفه شورای عالی قرآن در نمايشگاه قرآن عنوان كرد: در همين راستا نشست تخصصی طرح ارزيابی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم با حضور قاريان، استادان و كارشناسان طرح ارزيابی در يكی از سالن‌های نشست‌های نمايشگاه قرآن كريم طی اين هفته برگزار می‌شود.


كريمی بيان كرد: در اين نشست طرح ارزيابی قاريان و مدرسان قرائت قرآن كريم مورد نقد و ارزيابی قرار می‌گيرد و قاريان، استادان و كارشناسان نظرات خود را در اين زمينه عنوان خواهند كرد و نظرات به صورت كارشناسی دنبال می‌شود.


وی اظهار كرد: اطلاعات تكميلی اين نشست تخصصی طی روزهای آينده از طريق سايت شورای عالی قرآن و خبرگزاری‌های مختلف به اطلاع عموم مردم به ويژه علاقه‌مندان خواهد رسيد.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید