مطالعه قرآن بايد با ضريب 3 در سرانه مطالعه لحاظ شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام و المسلمين حميد محمدی، رئيس بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، درباره درج آمار ميزان مطالعه قرآن و ادعيه در سرانه مطالعه كشور گفت: مطالعه قرآن و ادعيه قطعاً بايد به مطالعه ديگر آثار افزوده شود، اما چون آمار دقيقی در دسترس نيست نمی‌توان اين ميزان را به طور رسمی اعلام كرد.


وی در ادامه اين مطلب افزود: چنانچه شرايط جمع‌آوری آمار وجود داشته باشد، می‌توانيم با بررسی ميزان مطالعه مردم در اين حوزه، نسبت به اعلام آمار مطالعات قرآن و ادعيه اقدام كنيم. البته بايد توجه داشت كه قرائت و تلاوت قرآن به معنای خاص آن در اين حوزه بايد مورد نظر باشد.


رئيس سازمان هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی درباره تفاوت مطالعه قرآن در مقايسه با ساير منابع مطالعاتی گفت: قرآن را بايد قرائت و تلاوت كرد كه در اين شرايط سهم اين كتاب آسمانی از مطالعه معمولی خيلی بيشتر است.


وی تصريح كرد: در قرآن كريم نيز تاكيد شده است كه «بخوانيد و تلاوت كنيد». قرائت مرور چشمی نيست. بنابراين زحمت آن نيز دو، سه برابر مطالعه عادی است. بر اين اساس بايد آمار قرائت قرآن و ادعيه را تا دو، سه برابر افزايش دهيم تا هم‌تراز مطالعه عادی شود.


قائم‌مقام وزير فرهنگ و ارشاد در امور قرآنی گفت: در ميان جامعه متدينين، مطالعه قرآن بايد با ضريب سه نسبت به ساير اقشار در نظر گرفته شود، به ويژه اكنون كه توجه به مطالعه قرآن كريم افزايش چشمگيری در ميان خانواده‌ها پيدا كرده است.


محمدی گفت: مطالعه قرآن به صورت روزانه در ميان بسياری از خانواده‌ها رايج است. اگر آمار دقيق گرفته و ضريب‌های ياد شده در آن اعمال شود، می‌توان درباره سرانه مطالعه به صورت حقيقی‌تر نظر داد و آمار متقن‌تری را اعلام كرد.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید