نگاهی به بخش طرح ملی حفظ قرآن در بيستمين نمايشگاه بين‌المللی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

بخش طرح ملی حفظ قرآن كريم در نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم يكی از بخش‌هايی است كه زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش در محدوده ای بيش از 300 متر به انجام فعاليت‌های متنوعی در زمينه حفظ قرآن كريم به روش های مختلف می‌پَردازد.


در اين بخش برنامه‌های متنوعی برای حفظ قرآن ويژه رده‌های مختلف سنی در نظر گرفته شده است كه با استقبال بسيار خوبی هم از طرف مردم مواجه شده است.


به گفته مسئول اين بخش بيشترين مراجعه كنندگان بخش طرح ملی حفظ قرآن كريم را كودكان و نوجوانان تشكيل می‌دهند اما اين بخش امكانات بسيار زيادی را برای حفظ قرآن توسط بزرگسالان تدارك ديده است.


اين بخش هر روز اقدام به برگزاری مسابقه قرآن همراه با جايزه برای كودكان و نوجوانان می‌كند كه با استقبال بسيار خوبی از طرف كودكان و خانواده‌ها مواجه شده است. در اين مسابقه از كودكانی كه موفق شوند يكی از سوره‌های قرآن را بدون اشكال تلاوت كنند جوايزی اهدا می‌شود. در اين قسمت علاوه بر برگزاری مسابقه كار آموزش تلاوت صحيح قرآن نيز به كودكان آموزش داده می‌شود.


مسئول غرفه طرح ملی حفظ قرآن با بيان اينكه روزانه بيش از 180كودك و نوجوان در مسابقه ما شركت كرده و جايزه می‌گيرند گفت: ما در اينجا كار ثبت نام از علاقه مندان به حفظ قرآن را انجام می‌دهيم و پس از پايان نمايشگاه كارهای آنها را در زمينه‌های مختلف حفظ قرآن پيگيری می‌كنيم.


وی در ادامه افزود: پس از پايان ثبت نام كار حفظ متقاضی آغاز می‌شود و ما نيز بر اساس سطح متقاضی بسته های كمك آموزشی را برای وی به تمام نقاط كشور اعزام ميكنيم.


مسئولان بخش حفظ ملی قرآن در فضای تقريبا محدودی كه در اختيار دارند توانسته اند فعاليت های خود را به خوبی در معرض ديد علاقه مندان به فعاليت های قرآنی قرار دهند.


يكی از نكات قابل توجه در اين غرفه آموزش حفظ قرآن به صورت كاملاً رايگان است كه همين امر باعث شده است تا ميزان استقبال مردم از اين غرفه در حد مطلوبی باشد.


در بخش ديگری از اين غرفه حفظ كردن قرآن از ديدگاه آيات و احاديث و نيز كلام بزرگان مورد بررسی قرار گرفته است و در اين زمينه تابلوهايی با مضامين حفظ قرآن در آيات و روايات نصب شده است كه توجه بازديدكنندگان را به خود جلب می‌كند.


همچنين در بخش ديگری از اين غرفه روش و شيوه‌های حفظ قرآن كريم برای علاقه‌مندان معرفی شده است. در بخش ديگر نيز نكات كليدی حفظ قرآن كريم در قالب تابلوهايی در معرض ديد قرار گرفته است.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید