برگزاری مسابقات قرآن بهانه‌ای برای آشنايی بيشتر مردم با معارف قرآن است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

سيدجواد سادات‌فاطمی، داور بين‌المللی قرآن كريم كشورمان، ضمن بيان اين مطلب گفت: بنده در دو سال اخير مسابقات قرآن مالزی را از نزديك ديده‌ام و سطح مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ايران از مسابقات قرآن مالزی بهتر است.


وی در ادامه افزود: تعداد متسابقان در مسابقات قرآن كريم ايران از مسابقات قرآن مالزی بسيار بيشتر و قاريان شركت كننده قوی‌تر هستند و همين موضوع سطح مسابقات قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران را بالاتر از ديگر مسابقات قرآن در جهان اسلام قرار داده است.


اين داور بين‌المللی قرآن كريم كشورمان اظهار كرد: البته با توجه به اين‌كه كشور ما قراء برجسته و ممتازی دارد، شايد سطح مسابقات قرآن در كشورهای ديگر برای ما جذاب نباشد؛ زيرا بعضی از نمايندگان كشورها به اندازه كافی در تلاوت قرآن كريم قوی نيستند.


سادات‌فاطمی تصريح كرد: انتظار ما از مسابقات بين‌المللی قرآن كريم بايد واقع‌گرايانه باشد؛ يعنی كشورهای زيادی در دنيا وجود دارند كه از نظر قرائت استاد مناسب ندارند و فضای قرآنی در آن كشورها وجود ندارد كه قاری برتری داشته باشند و بتوانند برای مسابقات قرآن حضور يابند.


وی گفت: بايد به گونه‌ای عمل شود تا جوانان كشور در رويداد قرآنی در سطح كشور حضور فعال داشته باشند؛ برای اين منظور بايد شرايط از نظر فضای شهری و رسانه‌ای آماده باشد تا مخاطبان به برنامه‌های مذهبی و قرآنی جذب شوند.


اين داور بين‌المللی قرآن كريم كشورمان عنوان كرد: برای رسيدن به اين منظور بايد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در موقعيت و جايگاه خود برنامه‌ريزی و كار كنند و فضای لازم برای اقبال جوانان به فعاليت‌های قرآنی را مهيا كند.


سادات‌فاطمی بيان كرد: جوانان خميرمايه پاك در جهت دين و در جهت معارف قرآنی دارند؛ يعنی وجدان بيداری دارند، اگر حرف درست به گوش آنان برسد، به طور يقين آنان را خواهند پذيرفت، جوانان صادق و با فطرت پاكی هستند و مهم اين است كه ما درست عمل كنيم و كلام حق را به گوش آنان برسانيم.


وی اظهار كرد: سالن مسابقات بيست و نهمين دوره مسابقات قرآن كريم بسيار بزرگ بود و با اين ظرفيت بالايی كه سالن داشت، همواره مملو از جمعيت بود و اين توجه مردم ما را به قرآن كريم نشان می‌دهد و در اين راه ما بايد بيش از پيش تلاش كنيم كه وظيفه‌‌مان را در قبال قرآن انجام دهيم.


اين داور بين‌المللی قرآن كريم كشورمان گفت: برگزاری مسابقات قرآن بهانه‌ای است كه مردم با معارف قرآنی آشنا شوند و اگر در اين راه موفق عمل كرديم، نتايج مسابقات قرآن كريم مثبت ارزيابی می‌شود و اگر اين گونه نبود، ما در كار خود كوتاهی كرده‌ايم.


سادات‌فاطمی عنوان كرد: قرآن كريم كتاب زندگی است، اگر همه با قرآن بيشتر آشنا شوند و آموزه‌های قرآنی را بيشتر درك كنند، می‌توانيم زندگی خود را بر اساس قرآن تنظيم كنيم و در اين‌صورت زندگی زيبا خواهد شد.


وی بيان كرد: زندگی قرآنی يعنی زندگی بدون استرس و همراه با آرامش و اگر مردم اين موضوع مهم را درك كنند همه به قرآن روی خواهند آورد، اما تاكنون ما نتوانستيم اين مفاهيم عميق را به مردم برسانيم.


اين داور بين‌المللی قرآن كريم كشورمان در پايان افزود: استقبال بی‌نظير مردم از بيست و نهمين دوره مسابقات قرآن كريم نشان داد كه مردم به قرآن كريم علاقه‌مند هستند و بايد در اين مسير كارها و گام‌های اساسی برداشته شود و اين كار نيازمند عزم جدی است.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید