مسابقات بين‌المللی قرآن ايران قوی‌ترين مسابقات قرآن در جهان اسلام است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

عبدالرسول عبايی، پيش‌كسوت قرآنی و رئيس هيئت داوران بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم، ضمن بيان اين مطلب گفت: خداوند متعال را بايد شاكر باشيم كه در بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم، شاهد صحنه‌هايی بوديم كه در هيچ مسابقه بين‌المللی قرآن ديده نمی‌شود و خداوند به اين مسابقات نظر ويژه دارد، البته اين موضوع را بنده نمی‌گويم، بلكه اين نظر داوران خارجی در اين مسابقات بود.


وی در ادامه افزود: امام زمان(عج) به اين مسابقات با اين گستردگی نظر دارد به گونه‌ای كه اين مسابقات خنثی كننده كل توطئه‌ها عليه مكتب اهل‌ بيت(ع)، عليه جمهوری اسلامی و عليه تشيع است، متاسفانه شايد خيلی‌ها ندانند، اما برای اين مسابقات در خارج از كشور يك دل‌های پر از بغض و كينه وجود دارد.


اين پيش‌كسوت قرآنی كشورمان اظهار كرد: متاسفانه در داخل بعضی‌ها بدون اين كه متوجه باشند، مطالبی را عنوان می‌كنند كه با اين كار مسابقات بين‌المللی قرآن كريم و فعاليت‌های خداپسندانه را زير سوال می‌برند كه اميدوارم خداوند متعال آنان را هدايت و راهنمايی كند.


عبايی تصريح كرد: از سال 64 تاكنون بدون انقطاع هر سال بنده در هيئت داوران مسابقات قرآن كريم حضور داشته‌ام و معتقدم كه مسابقات بين‌المللی قرآن كريم ايران يكی از قوی‌ترين مسابقات قرآن كريم در سطح جهان اسلام محسوب می‌شود.


وی گفت: بنده در مسابقات قرآن كريم كشورهای سوريه، مالزی، اندونزی، عربستان سعودی حضور داشته‌ام و ما از نزديك با بزرگان قرآنی كشورهای مختلف در ارتباط هستيم و ديدگاه‌ها و نظرات آنان را در رابطه با مسابقات قرآن كريم كشورهای مختلف می‌دانيم و خوشبختانه مسابقات بين‌المللی قرآن كشورمان يكی از معتبرترين مسابقات قرآن است.


داور بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم عنوان كرد: خوشبختانه در دو، سه سال گذشته نظمی بسيار خوبی بر مسابقات بين‌المللی قرآن تهران حاكم بوده و امسال نيز با برنامه‌ريزی دقيق و كامل اين نظم به خوبی قابل مشاهده بود، البته نواقصی نيز وجود دارد.


عبايی بيان كرد: برای جبران برخی از نواقص در اين مسابقات نبايد كارها را در دقيقه 90 آغاز كنند و با برنامه‌ريزی دقيق از ماه‌های قبل و تشكيل كميته‌هايی برای اين مسابقات نظارت كامل شود، همچنين با جمع‌آوری نظرات و پيشنهادها مسابقات قرآن كريم را هر چه باشكوه‌تر برگزار كنند.


وی اظهار كرد: از كارهای بسيار خوبی كه در بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم انجام شد، اعزام بازرس از سوی سازمان اوقاف و امور خيريه در هنگام برگزاری مسابقات بود، البته در سال‌های قبل كميته بازرسی مسابقات تشكيل می‌شد و نظرات ما را در خصوص برگزاری مسابقات جويا می‌شدند.


اين پيش‌كسوت قرآنی كشورمان تصريح كرد: خوشبختانه امسال حفاظ بسيار خوب و قوی در اين دوره از مسابقات حضور داشتند، همچنين در زمينه قرائت نيز امسال توانستيم جلوی يك معضل كلی كه در تمام مسابقات دنيا وجود دارد را بگيريم و آن بالا بردن سطح قرائت‌ها به صورت كلی بود.


عبايی گفت: برای اجرايی شدن اين امر مهم اين مسابقات در سه مرحله برگزار شد، البته مرحله اول به صورت تستی برگزار شد و در سطح جامعه نيز منعكس نشد، سپس مرحله نيم نهايی و در ادامه مرحله نهايی برگزار شد و اين كار بسيار موثر بود و سطح مسابقات امسال در رشته قرائت قرآن كريم نسبت به سال‌های گذشته بسيار بهتر بود.


وی در پايان افزود: برخی از آئين‌نامه حفظ ايراد می‌گيرند، البته اين حرف به هيچ عنوان كارشناسی نيست، زيرا بنده كل آئين‌نامه‌های قرآن را مطالعه كرده‌ام و هيچ كدام از آئين‌نامه‌های مسابقات كشورهای مختلف در سطح حتی يك چهارم آئين‌نامه مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ايران نيست.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید