عوامل ترغیب قاریان قرآن به شرکت در طرح ارزیابی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

«مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ، اطلاع‌رسانی را در استقبال حافظان قرآن از طرح اعطای مدرک بسیار مؤثر دانست و گفت: سال 1389 اولین سال مسئولیت من در سازمان بود که ما برای طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت خود را افزایش دادیم و همین امر موجب دو برابر شدن شرکت‌کنندگان شد. امسال هم با جهش 50 درصدی بیش از 7 هزار شرکت‌کننده داشتیم؛ این موضوع باید در طرح اعطای مدرک به قاریان نیز لحاظ شود.


*رونق طرح ارزیابی قاریان نیازمند زمان است


وی در خصوص طرح اعطای مدرک به قاریان قرآن گفت: این طرح به چند سال زمان برای جا افتادن نیاز دارد و باید به قاریان زمان داد تا انگیزه لازم برای شرکت در این طرح را پیدا کنند؛ همچنین با اعطای مدرک افتخاری به قاریان برتر می‌توانیم قاریان و جوانان را برای کسب مدرک ترغیب کنیم.


وی دراین رابطه افزود: ما در شورای اعطای مدرک به حافظان با انتخاب سه نفر از اساتید نامدار حفظ قرآن کریم آقایان پرهیزکار، فاطمیان و طباطبایی این کار را انجام دادیم که باید در خصوص قاریان نیز انجام شود؛ زیرا یک قاری بین‌المللی نباید مورد ارزیابی صرف‌و نحو قرار گیرد، اینها موجب می‌شود که وقتی یک قاری جوان ببیند اساتید به نام دارای این مدرک هستند، برای کسب مدرک اقدام کند.


*ضمانت اجرای تسهیلات آیین‌نامه اعطای مدرک به قاریان، برای رونق طرح ضروری است


قره‌شیخلو ابلاغ آیین‌نامه اعطای مدرک به قاریان از سوی معاونت رئیس جمهور را مهم‌ترین عامل ترقیب قاریان برای این مدرک دانست و گفت: بالاترین ارزش این آزمون‌ها مدرک است، اعتبار مدرک در استخدام و در مزایای پس از استخدام، بسیار مهم است؛ یعنی اگر کسی مدرک درجه سه که معادل لیسانس است را داشته باشد باید بتواند از حقوق و مزایای این مدرک استفاده کند.


*29 مرکز تخصصی قرآن را تا ماه مبارک رمضان راه‌اندازی می‌کنیم


رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در خصوص مراکز آموزش تخصصی قرآن کریم در استان‌ها گفت: در بودجه نیم‌درصد چهار برنامه داشتیم یعنی جلسات حفظ، جلسات قرائت و مراکز نخبه‌پروری تصمیم بر این شد که بودجه این چهار با هم ادغام شده و همه این برنامه‌ها در یک مرکز انجام شود.


وی کمک سازمان دارالقرآن به این مراکز را کمک نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: بسیاری از مؤسسات در استان‌های خود فضا و تجهیزات دارند و سازمان فقط در موضوعات اساتید آموزش، وسایل کمک آموزشی و برنامه‌ریزی‌ها به این مراکز کمک می‌کنند.


قره‌شیخلو از راه‌اندازی این مراکز در تمامی استان‌ها تا ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: تاکنون در سه استان اردبیل، آذربایجان شرقی و هرمزگان این مراکز راه‌اندازی شده و سعی می‌کنیم تا ماه مبارک رمضان سال جاری در مابقی استان‌ها مراکز تصخصی قرآن را راه‌اندازی کنیم.


*نخبه‌های هر استان را آموزش می‌دهیم


وی در خصوص برنامه‌های این مراکز گفت: این مراکز فقط در زمینه شناسایی و آموزش‌ نخبه‌های هر استان، همچنین برپایی جلسات تخصصی حفظ و قرائت فعالیت می‌کنند.


قره‌شیخلو در پایان از افتتاح اولین مرکز قرآن شیعیان در جزیره قشم خبر داد.


: farsnews

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید