آيين‌نامه داوری جامع، شاخصه مسابقات بين‌المللی قرآن ايران است‏

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام حميد درايتی، داور رشته حُسن حفظ در بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن در گفت‌وگو با ستاد خبری بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم اظهار كرد: استادان ايرانی طی سال‌های گذشته سعی در تدوين آيين‌نامه داوری كاملی داشته‌اند به گونه‌ای كه سعی شده تا نواقص ارزيابی هر دوره از مسابقات را شناسايی و برطرف كنند.


اين داور رشته حُسن حفظ در بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن، گفت: بر همين اساس آيين‌نامه داوری مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران، نسبت به ديگر مسابقات كشورهای اسلامی جامع و كامل است. اهتمام فراوانی به كار گرفته شده تا ملاك‌ها و معيارهای ارزيابی شفاف و به عدالت نزديك‌تر باشد.


حجت‌الاسلام درايتی ادامه داد: در اين دوره از مسابقات بين‌المللی قرآن كريم همچون گذشته هر رشته از مسابقات دو داور خارجی و يك داور ايرانی دارد. همچنين فراخوان مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی نشان‌دهنده جايگاه مطلوب و شايسته آن در جهان اسلام است و معتقدم برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن كريم سبب ارتقای سطح كمی و كيفی قرائت و حفظ در كشور می‌شود.


حجت الاسلام درايتی خاطرنشان كرد: مقرر شده نتايج مسابقات در حداقل زمان ممكن اعلام شده و به هر متسابقی نيز كارنامه‌ای از نحوه تلاوتش به صورت مجزا اهدا شود.


وی يادآور شد: همچنين در اين دوره از مسابقات مقرر شده تا برای افرادی كه از ساير كشورها می‌آيند و در رشته‌های حفظ و قرائت كاستی‌هايی دارند دوره‌های آموزشی برگزار شود. افرادی كه اين دوره‌های آموزشی را به خوبی فرا بگيرند، جوايزی نيز كسب خواهند كرد.


: iqna

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید