رقابت‌های بين‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ايران عصر امروز آغاز می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

بيست‌ونهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران تا ساعاتی ديگر با حضور مقامات ارشد كشورمان در سالن همايش‌های برج ميلاد تهران آغاز خواهد شد.


مراسم افتتاحيه اين مسابقات از ساعت 17 امروز يك‌شنبه، 28 خرداد ماه، با حضور رئيس‌جمهور، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی از نمايندگان مجلس، سفرای كشورهای اسلامی و مسئولان فرهنگی و قرآنی كشور در سالن همايش‌های برج ميلاد تهران برگزار خواهد شد.


اين دوره از رقابت‌ها با يك ركورد خوب از لحاظ تعداد شركت كنندگان مواجه شده است، به طوری كه در اين مسابقات نمايندگانی از 65 كشور اسلامی و غير اسلامی حضور دارند و به زعم بسياری از كارشناسان ويژگی اين مسابقات حضور متسابقانی از پنج قاره جهان است.


بر اساس اين گزارش، كار داوری اين دوره از رقابت‌ها بر عهده يك تيم داوری 14 نفره گذاشته شده است كه 9 نفر از اين داوران خارجی و پنج نفر از كشورمان هستند، نمايندگان كشورمان نيز «حسين معتمدی» در رشته حفظ كل از استان اصفهان و «قاسم مقدمی» در رشته قرائت از استان خوزستان حضور خواهند داشت.


از جمله برنامه‌های جانبی بيست‌و‌نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران ويژه متسابقان می‌توان به زيارت مرقد مطهر امام خمينی (ره)، بازديد از جماران و موزه دفاع مقدس نام برد. از ديگر برنامه‌های جانبی مسابقات بين‌المللی قرآن كريم تجليل از بانوان فعال قرآنی كشور و همايش تجليل از پژوهشگران برتر جهان اسلام عنوان شده است.


يكی ديگر از نكات جالب مسابقات اين دوره، افزايش 50 درصدی جوايز نفرات برتر است كه اين ميزان افزايش جوايز، از محل بودجه نيم درصد فعاليت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امورخيريه تأمين شده است.


همچنين علاقه‌مندان به حضور در اين مسابقات از ميادين مهم شهر و امامزادگان شاخص با 40 دستگاه اتوبوس به مركز همايش‌های برج ميلاد منتقل می‌شوند.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید