مركز قرآن و عترت سازمان اوقاف و امور خيريه تشكيل شد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

تقی رضايار، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه، با اعلام خبر راه‌اندازی مركز قرآن و عترت اين سازمان، گفت: پيش از اين، اداره كل آموزش قرآن و مسابقات اين سازمان زيرمجموعه معاونت فرهنگی محسوب می‌شد و فعاليت‌های قرآنی به انضمام مسابقات قرآن در مراحل شهرستانی، استانی، كشوری تا بين‌المللی را مديريت می‌كرد.


وی بيان كرد: با تدبير سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه از سال جاری و در آستانه برگزاری بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن، مركز قرآنی مستقل اين سازمان راه‌اندازی شد. تمامی مراحل مسابقات قرآن در كشور از مرحله ثبت نام سطح شهرستانی تا مسابقات بين‌المللی و اعزام به مسابقات بين‌المللی ديگر كشورها، توسط اين مركز مديريت خواهد شد.


رئيس ستاد بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن عنوان كرد: ساختار جديد سازمان اوقاف و امور خيريه، پس از يك سال و نيم پيگيری مصوب و ابلاغ شده است. اين ساختار در معاونت توسعه مديريت و سرمايه انسانی رئيس جمهور مورد قبول قرار گرفته است و در اين ساختار جديد، استقلال مركز قرآنی نيز در نظر گرفته شد.


رضايار تصريح كرد: تمامی سازمان‌های قرآنی، زير نظر شورای توسعه فرهنگ قرآنی عمل می‌كنند كه مركز قرآنی اوقاف نيز مستثنا نخواهد بود و از بودجه‌های قرآنی كشور نيز می‌تواند استفاده كند. البته برنامه آموزش قرآن به صورت تخصصی و به‌ويژه بحث حفظ قرآن در سطح امامزادگان و بقاع متبركه همچنان زير نظر معاونت فرهنگی ادامه دارد.


وی افزود: برنامه‌ای پنج‌ساله برای تربيت يك ميليون حافظ و يك ميليون قاری پيش‌بينی شده است كه اين فعاليت‌های قرآنی در سطح امامزادگان توسط معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خيريه دنبال خواهد شد. اين سازمان هم از فعاليت‌های قرآنی مركز مستقل خود و نيز فعاليت‌های قرآنی معاونت فرهنگی در سطح بقاع حمايت می‌كند و هر دو زير نظر منشور توسعه فرهنگ قرآنی خواهند بود.


رضايار تأكيد كرد: البته اين‌ها دو ساختار و تشكيلات مستقل هستند كه يكی بحث مسابقات در كشور را مديريت می‌كند و در كنار آن پرورش كادر مربی و ناظر را نيز در دستور كار دارد و ديگری در سطح بقاع و موقوفات فعاليت‌های قرآنی را پيگير خواهد بود.


يادآور می‌شود، بيست و نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ايران طی 28 خردادماه تا دوم تيرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.


: iqna

بازدیدها: 72

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید