مراكز علمی ـ كاربردی امور قرآنی از مهرماه دانشجو می‌پذيرد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، قائم‌مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی درباره راه‌اندازی مركز علمی‌ ـ كاربردی امور قرآنی، اظهار كرد: تلاش ما اين است كه در اين عرصه، رشته‌های جديد قرآنی با محوريت قرآن كريم تعريف شود.


وی ادامه داد: مركز علمی ـ كاربردی علاوه بر تهران در ديگر شهرستان‌های كشور در حال راه‌اندازی است تا با اخذ مجوزهای لازم نسبت به ايجاد رشته‌های مختلف با محور قرآن اقدام كند و اين موضوع به طور جدی در دستور كار مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور قرار دارد.


دبير شورای توسعه فرهنگ قرآنی درباره پيش‌نيازهای شركت در اين رشته‌ها تصريح كرد: اين مركز علمی ـ كاربردی قصد دارد رشته‌های هنری را با محوريت قرآن كريم و در جهت تربيت كادر مجرب، برگزار كند كه رشته‌های هنری اين مركز قرآنی در مهرماه سال 91 به تصويب می‌رسد.


حجت‌الاسلام محمدی عنوان كرد: در حال حاضر ايجاد اين مراكز در حال آماده‌سازی است؛ زيرا قرار بود اين مراكز از ترم قبل، يعنی در سال 90 راه‌اندازی شود و جذب دانشجو داشته باشند اما به خاطر طولانی شدن روند اداری، طی چند ماه آينده نسبت به شروع كلاس‌ها و جذب دانشجو اقدام می‌شود.


قائم‌مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی با تأكيد بر اينكه اين مراكز از مهرماه سال 91 دانشجو می‌پذيرد، عنوان كرد: در مركز علمی ـ كاربردی امور قرآنی، دانشجويان در دو رشته مشغول به تحصيل خواهند شد. البته در آينده‌ای زود تعداد اين رشته‌ها به 20 رشته تخصصی می‌رسد.


رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور گفت: در اين رشته‌ها هر دو گروه بانوان و آقايان می‌توانند شركت كنند كه استقبال بانوان از اين رشته‌ها به مراتب بيشتر بوده است.


دبير شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پايان گفت: مقرر شده است در نخستين دوره برگزاری اين دوره‌ها، حدود 200 دانشجو در مركز علمی ـ كاربردی امور قرآنی كشور جذب شوند كه البته ميزان استقبال علاقه‌مندان برای تحصيل در اين مركز به مراتب بيشتر خواهد بود.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید