حضور ايران در شانزدهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد‌حسين هاشمی، رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در امارات، با اعلام اين خبر گفت: در پی مذاكرات دوجانبه، دولت امارات يك نفر را به عنوان نماينده اين كشور در بييست‌و‌نهمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم كه از روز دوشنبه، 29 خردادماه مصادف با 27 رجب؛ سالروز بعثت نبی مكرم اسلام آغاز می‌شود، معرفی كرد و در همين راستا نيز قرار است يكی از حافظان قرآن كشورمان در مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی حضور پيدا كند.


محمد‌حسين هاشمی در ادامه افزود: سازمان اوقاف و امور خيريه به‌زودی نماينده ايران را برای حضور در رقابت‌های بين‌المللی قرآن جايزه دبی به رايزنی معرفی می‌كند، سال گذشته نيز مهدی خطيبی، به‌عنوان نماينده كشورمان در اين مسابقات شركت و رتبه 17 را كسب كرد.


رايزن فرهنگی ايران در امارات با اشاره به برگزاری دومين گردهمايی مسئولان مسابقات بين‌المللی قرآن در امارات، تصريح كرد: اين گردهمايی به پيشنهاد كميته برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی، جهت هماهنگی در زمينه نحوه برگزاری رقابت‌های قرآنی، امور داوران و نحوه انتخاب نفرات برتر مسابقات برگزار شد و نمايندگانی از كشورمان در آن حضور يافتند.


وی همچنين تصريح كرد: نخستين دوره اين گردهمايی سال گذشته در جده برگزار شد، اما از ايران، نماينده‌ای دعوت نشد و امسال در دومين دوره آن در امارات هيئتی از كشورمان از جمله حجت‌الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خيريه و حسن ربيعی، مديركل روابط عمومی و امور بين‌الملل اين سازمان حضور يافتند.


هاشمی با اشاره به ديدار خود با رئيس كميته برگزاركننده مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی، يادآور شد: اين ديدار پيش از برگزاری گردهمايی، با ابراهيم بوملحه، رئيس كميته برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی و مشاور فرهنگی حاكم دبی انجام شد كه نتيجه آن نيز ارسال دعوتنامه برای حضور نمايندگان ايرانی بود.


محمد‌حسين هاشمی همچنين به سخنرانی خود در گردهمايی مسئولان مسابقات بين‌المللی قرآن در امارات اشاره و تأكيد كرد: اين سخنرانی به نمايندگی از هيئت ايرانی در اين گردهمايی دو روزه ارائه و در پايان قرار شد، سومين گردهمايی در سودان برگزار شود و ما به نمايندگی از ايران پيشنهاد برگزاری چهارمين دوره آن به ميزبانی تهران را مطرح كرديم.


رايزن فرهنگی كشورمان در امارات همچنين درباره نحوه حضور داوران ايرانی در مسابقات بين‌المللی قرآن جايزه دبی گفت: تاكنون در اين زمينه از داوران ايرانی دعوت به عمل نيامده است، كميته داوری رقابت‌ها با اجرای سيستمی خاص قرعه‌كشی و انتخاب می‌شوند و در دوره‌های قبلی رقابت‌ها نيز داوران ايرانی حضور نداشتند.


هاشمی در پايان با اشاره به مصاحبه اختصاصی خود با تلويزيون دبی، گفت: در اين مصاحبه فعاليت‌های قرآنی ايران و آخرين تحولات كشورمان در عرصه حفظ و تلاوت قرآن را تبيين كردم.


به گفته هاشمی، ابراهيم بوملحه در پايان گردهمايی قرآنی دبی از رايزن فرهنگی ايران تقدير به عمل آورد و يادبود ويژه اين گردهمايی را به وی اهدا كرد.


: iqna

بازدیدها: 2

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید