خيلی اوقات بعد از يك كشف يا اختراع به رازهای قرآن پی می‌بريم

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتی، رئيس ستاد اقامه نماز كشور در پيام خود به همايش ملی «معنويت، قرآن‌پژوهی و سلامت» كه به صورت تصويری پخش شد، با اشاره به آيه «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ» از قرآن به عنوان نسخه شفابخشی يادكرد كه همه مشكلات را حل می‌كند.


وی از كفر، نفاق، تفرقه، شرك و جهل به عنوان بيماری ياد كرد و افزود: برای رفع همه اين بيماری‌ها نسخه‌های شفابخشی در قرآن وجود دارد. برخلاف نسخه پزشكان كه ممكن است برای بهبود يك درد باعث بروز عارضه ديگری شود، قرآن نسخه شفابخشی است كه هيچ ضرر و عارضه‌ای ندارد.


حجت‌الاسلام قرائتی، جاودانگی را يكی از نشانه‌های اعجاز قرآن دانست و با بيان اينكه برخلاف داروها، قرآن تاريخ مصرفی ندارد، تصريح كرد: معارف ناب قرآن نه تنها كهنه نمی‌شود بلكه روز به روز نو می‌شود و خيلی اوقات بعد از يك كشف يا اختراع به رازهای قرآن پی می‌بريم.


وی با اشاره به اينكه علم به تنهايی نجات‌دهنده نيست، اظهار كرد: در صورتی كه معنويت بر دانشگاه‌های ما حاكم نباشد، تربيت يافتگان در آن مفيد و مؤثر نخواهند بود. برخلاف داروهای طبيعی كه تنها باعث شفای يك فرد می‌شود، كسانی‌كه با قرآن شفا يابند می‌توانند باعث شفای ديگران شوند.


قرائتی با بيان اينكه قرآن برخلاف برخی داروها، هيچ مشابهی ندارد، افزود: قرآن به همه ابعاد زندگی از جمله تغذيه جسمی، علمی، روحی، بهداشتی و پزشكی توجه ويژه‌ای دارد.


رئيس ستاد اقامه نماز كشور در پايان اظهار اميدواری كرد كه با توجه به معنويت و قرآن به همين همايش‌ها منتهی نشود و با استمرار فعاليت‌های قرآنی و فرهنگی شاهد رشد روز افزون معنويت در فضای دانشگاه‌ها و نسل جوان باشيم.


يادآور می‌شود، همايش ملی «معنويت، قرآن‌پژوهی و سلامت» با حضور اساتيد، دانشجويان و فرهيختگانی از سراسر كشور، روزهای 20 و 21 ارديبهشت‌ماه در سالن كوثر پرديس دانشگاه علوم پزشكی گناباد برگزار می‌شود.


: iqna

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید