فراخوان تحليل تلاوت‌های قاريان جوان از سوی يكی از قراء بين‌المللی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

استفاده از فضای مجازی برای آموزش علوم و فنون قرآن كريم، فرصتی است كه نبايد به آن بی‌توجه بود و آن را از دست داد به ويژه نهادها و سازمان‌های قرآنی با توجه به تعدد نيروهای انسانی و منابع مالی، می‌توانند ورودی آسان‌تر و مؤثرتر به اين فضا داشته باشند.


در اين ميان، سايت‌ها و وبلاگ‌های قرآنی نيز در فضای وب، وجود دارند كه با اشتياق و با ايده‌هايی نو، فعاليت می‌كنند و اغلب فقط يك نفر مسئوليت بروزرسانی آن را عهده‌دار است. از جمله اين سايت‌ها، پايگاه قرآنی «الحان سلوك» است كه جهانبخش فرجی، مدرس و قاری بين‌المللی قرآن كريم آن را در فضای مجازی عرضه كرده است.


در اين پايگاه قرآنی به تازگی، فراخوانی با عنوان «تحليل تلاوت» ارائه شده است. بر طبق اين فراخوان، هر فردی كه علاقه‌مند به قرائت قرآن، آن هم به شيوه قرائت تحقيق باشد، می‌تواند فايل صوتی از تلاوت خود را برای بررسی و تحليل به دو پست الكترونيكی mkakavand@ymail.com و jahan_bakhsh@yahoo.com ارسال كند و منتظر باشد تا تحليل تلاوتش بر روی نشانی اينترنتی www.alhanesoluk.com قرار گيرد.


شاهد برنامه‌های راديويی و تلويزيونی پيرامون تحليل تلاوت قرآن، توسط كارشناسان متبحر و زبده در شبكه راديويی قرآن و شبكه قرآن سيما بوديم و هستيم، اما چنين شكلی در تحليل تلاوت، تاكنون در فضای مجازی مشاهده نشده است.


پايگاه الحان سلوك به جزء، تحليل تلاوت توسط استاد فرجی در آينده به ابعاد ديگر كار نيز خواهد پرداخت كه يكی از موارد آن قرار گرفتن فايل صوتی بر روی پايگاه و تحليل آن توسط تمامی كاربران پايگاه الحان سلوك است. با ايجاد چنين قابليتی در پايگاه الحان سلوك، برترين تلاوت از ميان تلاوت‌های ارسالی از ديدگاه كاربران انتخاب خواهد شد و جوايزی دريافت خواهند كرد.
ايجاد اين قابليت در پايگاه الحان سلوك، مستلزم داشتن منابع مالی، نيروی انسانی و صرف هزينه است. چرا كه برای تشويق و شركت تعداد بيشتری از كاربران در اين شيوه آموزشی بايد تدابيری را انديشيد كه در اينجا حضور و حمايت شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مصوبات آن درباره آموزش قرآن در فضای مجازی ضروری به نظر می‌رسد.


پايگاه قرآنی الحان سلوك به فضايی برای دريافت اطلاعاتی از فنون و علوم قرآنی تبديل شده است كه زندگينامه، آلبوم تصاوير، تلاوت‌ها، برنامه‌های آينده شامل حضور در محافل قرآنی، تأليفات به انضمام اهم فعاليت‌های قرآنی، فيلم و مصاحبه از جهانبخش فرجی بر روی آن قرار گرفته است.
پايگاه الحان سلوك را اينجا مشاهده كنيد!
: iqna

بازدیدها: 3

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید