راه‌اندازی 20 پايگاه تخصصی حفظ قرآن در سطح كشور

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مهدی قره‌شيخلو، رئيس سازمان دارالقرآن كريم كشور گفت: در تلاش هستيم بانك اطلاعات كامل حافظان قرآن را تهيه كنيم.


وی به تأكيدات مقام معظم رهبری در خصوص تربيت 10 ميليون نفر حافظ قرآن در كشور اشاره كرد و افزود: برای تحقق اين مهم بايد همه دستگاه‌های اجرايی در اين زمينه ما را ياری كنند.


قره‌شيخلو با اشاره به درصد پايين موفقيت در آزمون حفظ گفت: اين مهم تكليف و مسئوليت ما را سنگين می‌كند كه در اين راستا برنامه‌ريزی‌های كيفی داشته باشيم البته بايد نگاهمان كيفی باشد بنا نداريم سراغ آمار‌های نجومی برويم بلكه به اندازه ظرفيت هركس به آموزش حفظ قرآن بپردازيم چرا كه در برخی مواقع حفظ كل قرآن در يك سال انجام می‌شود اما حفاظ به زودی آيات را فراموش می‌كنند.


وی از برنامه‌ريزی برای تربيت 120 هزار حافظ قرآن در كشور خبر داد و ادامه داد: در اين زمينه دو كارگاه قطعی شده است و در تابستان و ماه مبارك رمضان در قالب يك فراخوان حفظ يك جزء قرآن را در قالب مسابقه اجرا خواهيم كرد كه مردم تلاش كنند حداقل حافظ جزء30 قرآن باشند.


رئيس دارالقرآن الكريم كشور از راه‌اندازی 20 پايگاه تخصصی قرآن در سطح كشور در استای تربيت حفاظ قرآنی خبر داد و اظهار كرد: در نظر داريم مردم بدون فشار و به صورت كارشناسی به سوی حفظ قرآن سوق داده شوند.


وی همچنين در خصوص كيفيت چاپ قرآن در سطح كشور نيز گفت: متأسفانه در زمينه چاپ قرآن در كشور گرفتاری‌های زيادی داريم به لطف خدا بحث ورود قرآن‌‌های چينی در كشور حل شده است اما در زمينه استاندارد چاپ قرآن هنوز هم مشكل داريم.


وی تصريح كرد: در كشور تمام امكانات، ‌متخصصين و استعداد‌های لازم را داريم فقط بايد دستگاه‌های اجرايی در اين راستا همكاری لازم را در به‌روزرسانی داشته باشند و ما هم به عنوان ناظر، استاندارد‌سازی بكنيم.


وی از انجام مقدمات اوليه در اين زمينه خبر داد و ادامه داد: بايد خط قرآن، كاغذ قرآن و … دارای استاندارد باشد كه اميدواريم بتوانيم شاهد اجرايی شدن اين مهم در كشور باشيم.


قره‌شيخلو بيان كرد: آنچه فعلا مهم است اين است كه در جلسات و مساجد قرآنی، قرآن كم نداشته باشيم و در اين راستا يكی از برنامه‌های ما راه‌اندازی 200 جلسه قرآن خانگی و توزيع قرآن در بسته‌های ويژه است.


: iqna

بازدیدها: 1

کانال موسسه قرآن و نهج البلاغه را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای ورود به مدرسه کلیک کنید